KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

13-04-2021

Droga do KSW 60 – Michał Sobiech i Patryk Kaczmarczyk

Podczas gali KSW 60 dwóch młodych, niepokonanych zawodników zderzy się z sobą w okrągłej klatce organizacji. Dla Patryka Kaczmarczyka i Michała Sobiecha będzie to jednocześnie debiut w KSW.

Sprzedaż dostępów do wydarzenia w serwisie KSWTV.com.

Dla Michała Sobiecha będzie to drugie podejście do walki w klatce KSW. Za pierwszym razem Michał miał stoczyć pojedynek na gali KSW 56 i zawalczyć z Sebastianem Rajewskim. Ostatecznie jednak kontuzja uniemożliwiła mu pojawienie się podczas listopadowego wydarzenia.

Michał swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął będąc nastolatkiem. Jego pierwszy, krótki kontakt z matą wiązał się z kickboxingiem. Po tym jak w KSW zadebiutował Mariusz Pudzianowski, a popularność MMA zaczęła rosnąć, Sobiech zainteresował się tą dyscypliną sportu. Trenował ucząc się w liceum, a po przeniesieniu się na studia do Krakowa dołączył do Szkoły Walki Drwala. W trakcie studiów zaczął walczyć amatorsko. W końcu też na stałe zadomowił się w klubie DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała.

Po kilku latach walczenia w amatorstwie Michał zdecydował się na wejście do zawodowego świata MMA. Do tej pory stoczył trzy pojedynki i żadnego nie przegrał.

Michał poza treningami zawodowo zajmuje się również dietetyką. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku dietetyka i wychowanie fizyczne.

Chociaż dla Michała Sobiecha walka podczas nadchodzącej gali będzie debiutem w KSW, zawodnik ten miał już okazję zapoznać się z okrągłą klatką organizacji w programie „Tylko Jeden”. 25-latek musiał jednak pożegnać się z reality show ze względu na złamanie kości nosa, której nabawił się wygrywając w emocjonującym starciu z Karolem Weslingiem.

Patryk Kaczmarczyk zadebiutował w zawodowym MMA rok później niż Michał Sobiech, ale dziś ma na swoim koncie już sześć wygranych pojedynków. 22-latek zwyciężył cztery boje na galach Babilon MMA oraz Armia Fight Night i sięgnął po tytuł mistrzowski tej drugiej organizacji. Został również nagrodzony prestiżową statuetką Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku 2020".  

Zanim Patryk spróbował swoich sił w zawodowym MMA przez ponad cztery lata bił się na arenach amatorskich. Zdobywał najwyższe wyróżnienia w Amatorskiej Lidze MMA, ale zbierał również doświadczenie walcząc amatorsko na profesjonalnych galach. Już wówczas bił się dla takich marek jak Thunderstrike Fight League czy Armia Fight Night.

Patryk od najmłodszych lat musiał radzić sobie z rówieśniczą rywalizacją i jak sam wspomina toczył zacięte boje z innymi chłopakami. To natomiast doprowadziło go ostatecznie do świata sportów walki, w którym dziś Kaczmarczyk jest postrzegany jako jeden z największych talentów młodego pokolenia.

Przed debiutem w KSW obaj zawodnicy zapowiadają mocną rywalizację w okrągłej klatce. Obaj też zrobią wszystko, aby zachować zero w rekordzie. Ostatecznie jednak tylko jeden z nich wyjdzie z klatki z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa. Który wygra nadchodzący bój? Przekonamy się już 24 marca podczas gali KSW 60.  

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

01-05-2021

Kwiecień w KSW

Kolejny miesiąc i kolejna pełna emocji gala KSW za nami, a wraz z nią świetne pojedynki, w tym dwie mistrzowskie konfrontacje. Miniony miesiąc stał pod znakiem gali KSW 60...

Image description

24-04-2021

KSW 60 – Wyniki

Wyniki gali KSW 60, która odbyła 24 kwietnia w Łodzi.   Phil de Fries rozbił przed czasem Tomasza Narkun W walce wieczoru KSW 60 doszło do wielkiego rewanżu...