KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

16-10-2021

Droga do KSW 64 – Filip Pejić i Daniel Rutkowski

Świetne starcie w kategorii piórkowej będzie jednym z głównych pojedynków nadciągającej gali KSW 64. Autor jednego z najszybszych nokautów w historii KSW, Filip Pejić, przywita w okrągłej klatce mistrza organizacji FEN i Babilon MMA, Daniela Rutkowskiego.

Bilety na galę KSW 64 już w sprzedaży na eBilet.pl

Filip Pejić ma za sobą pięć pojedynków pod szyldem organizacji KSW. W ostatnim boju jego rywalem został były mistrz wagi piórkowej, Salahdine Parnasse. Starcie zakończyło się w drugiej rundzie i Filip musiał uznać wyższość Salahdine’a w klatce.

Efektownie walczący Filip Pejić przed starciem z byłym mistrzem zmierzył się z Sebastianem Rajewskim. Pojedynek rozegrał się błyskawicznie. Filip już w pierwszej wymianie trafił rywala potężnym prawym sierpem, po którym Rajewski padł znokautowany na matę. Wygranie walki zajęło Pejiciowi jedenaście sekund.

W podobnie pięknym stylu Filip zwyciężył w debiucie dla KSW. Podczas KSW 48 zmierzył się z Filipem Wolańskim i obaj zaprezentowali mocny, techniczny, stójkowy pojedynek. W drugiej odsłonie walki Chorwat skutecznie zaatakował wysokim kopnięciem na głowę i już na macie dobił Polaka ciosami.

W dwóch innych walkach dla KSW Filip przegrał z Romanem Szymańskim i obecnym mistrzem, Danielem Torresem. Niezależnie jednak od wyniku walki Filip jest gwarancją efektownych pojedynków. Dwa razy zdobył bonusy za nokaut wieczoru i zawsze stawia na dobre i ciekawe pojedynki. Łącznie Filip ma na swoim koncie dziesięć zwycięstw przez nokauty. Dwa razy w karierze poddawał swoich rywali, a tylko trzy razy jego starcia zakończyły się na kartach sędziowskich. Najbliższy bój na KSW 64 zapowiada się równie ciekawie.  

Daniel Rutkowski jest aktualnie najlepszym polski zawodnikiem kategorii piórkowej. 32-latek z Radomia wywodzi się z zapasów, w których zdobył tytuł mistrza Polski zarówno będąc młodzieżowcem, jak i walcząc już w seniorach.

Przechodząc do MMA Daniel najpierw próbował swoich sił na zawodach amatorskich, gdzie odnosił kolejne sukcesy. Gdy jednak w roku 2015 wyszedł po raz pierwszy do zawodowej walki, musiał uznać w niej wyższość rywala. Kolejny bój również przyniósł przegraną, ale Daniel się poddał i od tamtej pory idzie jak burza przez świat MMA. W roku 2016 wygrał pierwszą zawodową walkę i do dziś nikt nie dał rady go pokonać. W tym czasie tylko raz jeden z jego pojedynków zakończył się jako nierozstrzygnięty.

Daniel jest dziś na fali dwunastu wygranych. W tym czasie zdobył pas mistrzowski organizacji FEN i Babilon MMA. W roku 2019 Daniel był też nominowany do prestiżowej nagrody Heraklesa w kategorii „Zawodnik roku”.  W tym roku stoczył też trzy pojedynki w zawodowym boksie i chociaż wygrał raz, to pokazał się z bardzo dobrej strony i nabył nowych umiejętności.

Rutkowski cieszy się, że już w pierwszym starciu dla KSW zmierzy się z tak wymagającym rywalem jak Filip Pejić. Ze swoim doświadczeniem chce bowiem bić się z najlepszymi i liczy na to, że jeśli wygra, to w niedługim czasie zawalczy o pas mistrzowski KSW. Daniel wierzy też, że razem z rywalem dadzą efektowną walkę, dzięki której będzie mógł w świetnym stylu przywitać się z kibicami największej polskiej organizacji.

Nadchodzący bój pomiędzy Filipem Pejiciem i Danielem Rutkowskim zapowiada się na emocjonujący pojedynek. Obaj panowie potrafią dawać dobre, efektowne walki. Który jednak z nich wyjdzie z klatki jako zwycięzca? Przekonamy się już 23 października.

 

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

21-11-2021

Wielkie rewanże

Grudniowa gala KSW 65 zbliża się wielkimi krokami. Podczas tego wydarzenia dojdzie do niezwykle wyczekiwanego rewanżu pomiędzy panującym w wadze piórkowej Danielem T...

Image description

15-11-2021

Mistrz kontra mistrz

Podczas nadchodzącej gali KSW 65 Mamed Khalidov, mistrz wagi średniej, stanie do walki z Roberto Soldiciem, mistrzem wagi półśredniej. Nie będzie to jednak pierwsza...

Image description

07-11-2021

Arena Gliwice po raz trzeci!

Podczas nadchodzącej gali KSW 65 największa europejska organizacja powróci po raz trzeci do Gliwic. W starciu wieczoru fani zobaczą walkę mistrzowską Mameda Khalidov...