KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

05-04-2019

Miasta w historii KSW

Zbliżająca się gala KSW 48 odbędzie się już 27 kwietnia w Lublinie, gdzie marka będzie gościła po raz pierwszy w swojej piętnastoletniej historii. Tym samym organizacja KSW zawita ze swoim wydarzeniem do siedemnastego miasta w Polsce.
 
Najwięcej gal KSW odbyło się do tej pory w Warszawie, gdzie też organizacja się narodziła i zadebiutowała na sportowym rynku. Osiemnaście z pięćdziesięciu dwóch wydarzeń spod znaku KSW zorganizowanych zostało właśnie w stolicy Polski. Najpierw gale odbywały się w restauracji Champions. Wraz jednak ze swoim rozwojem marka przeniosła się najpierw do większego miejsca, czyli restauracji Wook, a następnie zaczęła systematycznie podbijać Torwar. Punktem kulminacyjnym natomiast w rozwoju firmy była gala KSW 39: Colosseum, która wypełniła po brzegi PGE Narodowy.
 
Na drugim miejscu miast najczęściej odwiedzanych przez organizację KSW znalazły się razem Gdańsk  i Sopot. Na ich pograniczu bowiem stoi hala Ergo Areny. Tutaj właśnie przygotowanych zostało osiem gal i to tutaj kibice po raz pierwszy w historii marki mieli okazję obejrzeć zmagania zawodników w okrągłej klatce, która pojawiła się na gali KSW 27: Cage Time.  
 
Znajdująca się w centralnej części Polski Łódź miała okazję gościć KSW w swojej Atlas Arenie już sześć razy, w tym również w trakcie ostatniej gali KSW 47: The X-Warriors. Łódzka hala była też drugą w historii organizacji, w której zgromadziło się ponad dziesięć tysięcy kibiców, chcących dopingować swoim ulubieńcom ze świata MMA.
 
Kolejnym najczęściej odwiedzanym miastem przez KSW był Wrocław, w którym marka przygotowała cztery gale. Hala Orbita, w której odbyła się pierwsza z nich, była też świadkiem jednego z ważniejszych kroków w rozwoju marki, czyli wyjścia ze swoim produktem poza rodzimą Warszawę, co nastąpiło 15 września 2007 roku, w trzy lata po rynkowym debiucie.
 
W Katowicach i Krakowie KSW pojawiło się do tej pory po dwa razy. Katowice były pierwszym miastem, w którym liczba kibiców marki zasiadających na trybunach przekroczyła dziesięć tysięcy. Natomiast w Krakowie po raz pierwszy liczba ta przekroczyła piętnaście tysięcy. Zarówno więc katowicki Spodek jak i Tauron Arena w Krakowie zapisały się wielkimi literami w historii organizacji KSW.
 
W innych miastach Polski, Dąbrowie Górniczej, Rynie, Ełku, Płocku, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Sękocinie i Gliwicach, największa europejska marka MMA zorganizowała po jednej gali. Warto jednak przypomnieć, że KSW wyszło już też poza granice kraju i odwiedziło Londyn oraz Dublin.
 
Kolejne gale organizacji KSW przyniosą na pewno powroty do znanych i lubianych miejsc, jak i debiuty w nowych, nieodwiedzonych dotąd miastach.
 

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Zbliżająca się gala KSW 48 odbędzie się już 27 kwietnia w Lublinie, gdzie marka będzie gościła po raz pierwszy w swojej piętnastoletniej historii. Tym samym organizacja KSW...