KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

26-05-2021

Droga do KSW 61 – Roman Szymański i Donovan Desmae

Były pretendent do pasa wagi lekkiej i piórkowej organizacji KSW przywita w okrągłej klatce byłego pretendenta do tytułu mistrza organizacji Cage Warriors. W starciu tym na gali KSW 61 Roman Szymański zmierzy się z Donovanem Desmae.

Bilety na galę KSW 61 w sprzedaży na eBilet.pl

Roman Szymański w swoim ostatnim boju zmierzył się o pas wagi lekkiej KSW z Marianem Ziółkowskim. Był to rewanż za starcie sprzeda lat, w którym Szymański pokonał Ziółkowskiego. Tym razem jednak, na przestrzeni czterech rund, popularny "Golden Boy" lepiej realizował swój plan na walkę i w końcu idealnie trafił kopnięciem na wątrobę, po którym Szymański osunął się na matę.

Dla Szymańskiego była to ósma walka w klatce KSW, w której bije się od roku 2016. Na przestrzeni tych lat zawodnik z Poznania udowodnił, że niezależnie od tego czy wygrywa, czy przegrywa, jego walki są niezwykle efektowne i emocjonujące. Cztery pojedynki Szymańskiego w KSW zostały wybrane walkami wieczoru i nagrodzone bonusami.

Zanim Roman doszedł do boju mistrzowskiego o pas wagi lekkiej rozbił: Sebastiana Romanowskiego, Denilsona Nevesa de Oliveirę, Daniela Torresa, Milosa Janicica i Filipa Pejicia. Ma więc na swoim koncie zwycięstwa nad poważnymi rywalami, w tym nad aktualnym mistrzem kategorii piórkowej. Co ciekawe, Szymański walczył również o pas tej kategorii, ale musiał uznać wówczas wyższość Salahdine’a Parnasse.

Roman Szymański do zawodowego świata MMA wszedł w roku 2012. Zanim jednak zdecydował się na spróbowanie swoich sił w mieszanych sztukach walki, skupiał się na boksie oraz brazylijskim jiu-jitsu. Z sukcesami startował w wielu turniejach bokserskich oraz na zawodach grapplingowych. Dziś ma na swoim koncie dziewiętnaście zawodowych pojedynków w mieszanych sztukach walki z czego trzynaście zwycięskich.

Donovan Desmae, podobnie jak Roman Szymański, wkroczył do zawodowego MMA w roku 2012. Podobnie też do Polaka w początkowej fazie kariery przegrał dwa starcia z rzędu. Odbił się jednak po nich i w roku 2015 wkroczył na długą drogę zwycięstw.

Donovane na początku kariery bił się głównie w rodzimej Belgii i w Niemczech. Stoczył też jeden pojedynek w Szwajcarii. Sześć kolejnych zwycięstw z rzędu doprowadziło go do walki o pas organizacji 360 MMA Fight Nights. Desmae wykorzystał tę szansę, poddał rywala i wywalczył tytuł mistrzowski.

Po tym sukcesie Desmae zawalczył raz na Ukrainie, a następnie na dłużej związał się z brytyjską organizacją Cage Warriors. Pod banderą tej marki stoczył dziewięć pojedynków i w roku 2021 stanął do walki o pas. Desmae wskoczył do starcia z Agym Sardarim na kilka dni przed nim i po bardzo wyrównanym boju był o krok od sięgnięcia po tytuł mistrzowski angielskiej organizacji. Pojedynek zakończył się po pięciu rundach niejednogłośną decyzją sędziów na korzyść jego rywala.

Desmae ma dziś na swoim koncie dwadzieścia jeden pojedynków w zawodowym MMA. Najczęściej, bo aż siedem razy, wygrywał nokautując swoich rywali. Belg wywodzi się jednak z brazylijskiego jiu-jitsu i ma w swoim resume również wygrane przez poddania.

Przed nadchodzącym starciem Roman Szymański zapowiada twardą bójkę bez kalkulacji. Jeśli faktycznie rywale zafundują sobie wojnę w klatce, jeden z nich może ostatecznie paść na deski. Czy i który w taki sposób pożegna się z wygraną? Przekonamy się już 5 czerwca podczas gali KSW 61 w Ergo Arenie.

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

05-06-2021

KSW 61 – wyniki

Wyniki gali KSW 61, która odbyła 5 czerwca w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.   Mariusz Pudzianowski rozbił Łukasza Jurkowskiego w parterze W walce wieczoru ga...