KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

25-02-2021

„Będę dążył do zwycięstwa w stójce” – Kaszubowski o walce z Pietrzakiem na KSW 59

Podczas gali KSW 59 do okrągłej klatki KSW powróci były pretendent do tytułu mistrzowskiego Krystian Kaszubowski. Jego rywalem w okrągłej klatce będzie wywodzący się z zapasów Michał Pietrzak.

Krystian, który wszedł do KSW w roku 2018 i w pięknym stylu znokautował najpierw Christophera Henze, a następnie Michała Michalskiego, zaraz po tych walkach zmierzył się z mistrzem Roberto Soldiciem, ale musiał uznać jego wyższość w klatce. Po przegranej Krystian szybko wrócił na drogę zwycięstw i pokonał kolejnych dwóch rywali. Tym razem starcia rozegrały się jednak na pełnym dystansie, co cieszy Krystiana.

– Nie był to do końca przypadek – wyjaśnia Krystian. –  Na pewno chciałem, żeby te ostatnie walki potoczył się dłużej, ponieważ gdyby zliczyć czas spędzony w klatce podczas moich wcześniejszych trzech pojedynków, to wychodzi niecałe pięć minut. Teraz, po dwóch walkach, mam pół godziny dodatkowego doświadczenia w klatce KSW. Myślę więc, że w przyszłości wyjdzie to mi na dobre. Nie ukrywam jednak, że nadal chciałbym kończyć walki przed czasem.

Teraz Krystian zmierzy się z utytułowanym zapaśnikiem, Michałem Pietrzakiem.

– Uważam, że Michał jest bardzo dobrym zawodnikiem i nie można na niego patrzeć tylko przez pryzmat zapasów. Oglądałem jego walki sprzed kilku lat i w porównaniu do tego co robi dziś w klatce, jego stójka bardzo się rozwinęła. Jest zupełnie innym zawodnikiem niż kiedyś, jeśli chodzi o tę płaszczyznę. Na pewno więc na stójkę trzeba zwrócić uwagę i nie mogę go zlekceważyć w tym aspekcie walki. Nie ma co jednak ukrywać, że będę starał się bronić jego ewentualnych obaleń i dążył do zwycięstwa w stójce.

Krystian liczy, że wygrana nad Michałem znacznie przybliży go do walki pas i ewentualnego rewanżu z Roberto Soldiciem.

– Na pewno wygrana będzie ważnym krokiem do tego celu. W kolejce jest też jednak Michał Michalski. Może więc Michał pierwszy zawalczy z mistrzem, a później ja z wygranym. Wcześniej na mojej drodze może też się pojawić na przykład Andrzej Grzebyk. Jeśli wygrałbym dwie walki - teraz z Michałem, a potem właśnie z Andrzejem - na pewno dostałbym starcie o pas.

Kaszubowski, który w zeszłym roku walczył tylko raz, nastawia się na przynajmniej dwa pojedynki w tym roku. Do pierwszego z nich dojdzie już 20 marca podczas gali KSW 59.

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

18-04-2021

KSW60: Vademecum PPV

Szczegółowe informacje na temat PPV, jak i gdzie zamówić dostęp do KSW60. KSW60 : 24/04/2021, START: 20:00.   CYFROWY POLSAT Zamów dostęp do K...