KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-06-2023

Adam Soldaev: „Ten sport dał trochę nadziei, że mogę kimś być w przyszłości”

Adam Soldaev powróci do okrągłej klatki podczas gali XTB KSW Colosseum 2 i zmierzy się w niej z Danielem Rutkowskim, byłym pretendent do tytułu mistrzowskiego i aktualny numer dwa rankingu kategorii piórkowej.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl

Przygotowując się do zbliżającej się walki Adam Soldaev miał okazję trenować z Lom-Alim Eskievem, byłym rywalem Daniela Rutkowskiego, który przegrał z nim po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce.

–  Zaprosiłem Eskieva na treningi – mówi Adam. – Lom-Ali walczył z „Rutkiem” i jako zawodnik jest też bardzo do niego podobny, wszystko więc idealnie pasowało. Trenowaliśmy razem bardzo mocno.

Adam nie kryje, że wygrana nad Danielem Rutkowskim będzie dla niego bardzo ważna.

–  Nie jest tak, że chcę w tej walce coś udowadniać. Oczywiście mam w głowie to, że on walczył z Eskievem, moim ziomkiem, i fajnie będzie z nim wygrać, ale tu nie chodzi o to, że „Rutek” go pokonał. Ja zawsze chciałem walczyć z Danielem, bo jest topowym zawodnikiem, a jak chcesz być najlepszy, musisz się bić z najlepszymi. Dlatego się z nim walczę i cieszę się, że on też zgodził na to starcie.

Adam w zasadzie od dzieciństwa lubił sporty walki, a gdy przybył do Polski z Czeczeni, zaczął mocno rozwijać swoje umiejętności.  

– Przyjechałem do Polski mając siedem lat. Trafiłem do ośrodka dla uchodźców, a tam wszyscy coś trenowali, jak nie zapasy, to judo. Poznałem jednego kolegę, który zabrał mnie właśnie na judo i tak to się rozpoczęło. Potem zacząłem oglądać walki Mameda, zainteresowałem się tym sportem i w końcu ostatecznie przeszedłem do świata MMA. Ten sport dał trochę nadziei, że mogę kimś być w przyszłości, a zawalczenie na PGE Narodowym jest taką pieczątką potwierdzającą, że znalazłem się tam, gdzie marzyłem. Próbuję być gwiazdą. Dążę do tego, bo dążenie do bycia najlepszym zawodnikiem, a potem bycie tym zawodnikiem, czyni z ciebie gwiazdę.

25-latek trenujący na co dzień w Warszawie jest na fali siedmiu wygranych z rzędu. Od 2016 roku pozostaje niepokonany.

Do walki Adama Soldaeva z Danielem Rutkowskim dojdzie już 3 czerwca na PGE Narodowym.