KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

17-08-2008

Trzech zawodników "Silesian Cage Club Katowice" na gali KSW Extra

Podczas gali „KSW Extra” do ringu wyjdzie wielu znakomitych zawodników. Wśród nich trzech reprezentantów ju-jitsu ze śląskiego klubu ”Silesian Cage Club Katowice”.
Pierwszym z nich jest Andrzej Kumor. Jego pojedynek będzie pierwszą ekstrawalką i rozpocznie imprezę. Mimo młodego wieku (20 lat) ma na swoim koncie kilka tytułów. W 2007 roku zajął drugie miejsce w międzynarodowym turnieju full contact ju-jitsu. Zaś w tym roku znalazł się na najwyższym stopniu podium w zorganizowanych w Czeladzi zawodach grapplingowych, a także zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Śląska parterowców.
Artur Sowiński to mieszkaniec Radzionkowa, miasta, które jeszcze nie tak dawno było jedną z dzielnic Bytomia. W formule MMA stoczył cztery walki (3 zwycięstwa i 1 porażka). Waży niespełna siedemdziesiąt trzy kilogramy i dlatego też podczas wrześniowej gali wystartuje w turnieju. Drugie miejsca w międzynarodowym turnieju full contact ju-jitsu i ADCC to jak dotąd jego największe osiągnięcia.
Najstarszym zawodnikiem z całej trójki jest Mariusz Slotta. Zawodowy strażak ze Świętochłowic podobnie jak Kumor zaprezentuje się kibicom podczas ekstrawalki. Jak na razie stoczył jeden, zwycięski pojedynek na zasadach MMA (podczas „KSW Eliminacje” pokonał Marcina Makowskiego). Jest międzynarodowy mistrzem kraju w full contact ju-jitsu z roku 2005 i mistrzem Śląską parterowców z 2006. Posiadacz II dana w kung-fu.
Warto dodać, że trenerem, a zarazem menedżerem całej trójki jest Tomasz Bronder, który w latach 90-tych jako jeden z pierwszych zaczął rozpowszechniać ju-jitsu na Górnym Śląsku.
Artur Przybysz