KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-10-2017

Media o KSW – wrzesień 2017

Koniec wakacyjnej przerwy był również początkiem mocnego rozkręcania się medialnej karuzeli przed zbliżającą się galą KSW 40 w Dublinie. Ponad 1200 publikacji w prasie, internecie, radiu i telewizji, dało marce we wrześniu solidny fundament pod dalsze działania promocyjne.

Cały wrzesień w mediach został spięty klamrą związaną z Michałem Materlą, który na początku miesiąca zdecydował, że dalej będzie walczyć dla KSW i odrzucił ofertę organizacji UFC. Pod koniec miesiąca natomiast ogłoszono, że szczeciński Berserker wystąpi już podczas zbliżającej się gali w Irlandii. To jednak nie była jedyna wiadomość związana z wydarzeniem w Dublinie. Do grona zawodników organizacji dołączył bowiem Konrad Iwanowski, który w październiku zmierzy się z Paul Lawrencem. James McSweeney został ogłoszony przeciwnikiem Mariusza Pudzianowskiego, a na karcie walk gali w Dublinie pojawił się również popularny Maciej Jewtuszko, którego oponentem został David Zawada. Do tego media pisały o Chrisie Fieldsie, Michale Fijałce i Anzorze Ażijewie, którzy również będą bić się w Irlandii.

Same ogłoszenia kolejnych bohaterów gali były jednak tylko częścią medialnego szumu wokół zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia. Podczas Five, targów fitness, doszło do spotkanie twarzą w twarz Mateusza Gamrota i Normana Parke’a oraz Mariusza Pudzianowskiego i Jamesa McSweeney’a. Dodatkowo w trakcie tego eventu dziennikarze mieli okazję spotkać się z Michałem Materlą, Łukaszem Jurkowskim, Marcinem Wrzoskiem, Damianem Janikowskim czy Marcinem Różalskim.

Do drugiego spotkania twarzą w twarz pomiędzy głównymi aktorami walki wieczoru gali w Dublinie, doszło w Irlandii, gdzie Norman Parke próbował sprowokować rywala uderzając go w twarz. Emocjonalna sytuacja jeszcze bardziej podgrzała atmosferę przed rewanżowym starciem obu zawodników.

Jednym z bardziej medialnych tematów niezwiązanych z galą w Irlandii było podpisanie kontraktu z KSW przez Tomasza Oświecińskiego. Do tego doszły spekulacje na temat Tomasza Adamka i jego potencjalnej walki dla organizacji oraz na temat Mameda Khalidova i możliwości podjęcia przez niego decyzji o ewentualnym zakończeniu kariery sportowej. Ostatecznie pod koniec miesiąca Mamed ogłosił w mediach społecznościowych, że jednak wraca do walk. 

Ciekawym newsem we wrześniu było również ogłoszenie nominacji dla KSW do nagrody Złotych Spinaczy, czyli wydarzenia przygotowywanego przez branżę public relations - organizacja będzie rywalizować tam o zwycięstwo w kategorii PR korporacyjny.

We wrześniu osoby związane z marką KSW pojawiły się również w różnych ciekawych programach i mediach. Martin Lewandowski, współwłaściciel organizacji, został pierwszym gościem nowego magazynu „Fighter” oraz udzielił obszernego wywiadu serwisowi Sport.pl. James McSweeney i Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy organizacji, byli gośćmi programu „Klatka po klatce”. Natomiast Tomasza Oświecińskiego oraz dziewczyny pełniące role KSW ring girls można było oglądać w magazynie „Pytanie na śniadanie”, a tuż przed zakończeniem miesiąca ogłoszono, że Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov znaleźli się wśród pięćdziesięciu najpopularniejszych sportowców w Polsce.