KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

03-10-2017

Łukasz Chlewicki vs Paul Redmond oficjalnie na KSW 40

Łukasz Chlewicki (14-6-1, 5 KO, 1 Sub) wraca do wagi lekkiej, aby stoczyć swój ósmy pojedynek w organizacji KSW. Rywalem „Saszy” na KSW 40 w Dublinie będzie wszechstronny Paul Redmond (12-7, 5 KO, 5 Sub).

Trener i zawodnik Grapplingu Kraków rozpoczął przygodę z KSW na gali KSW 3 w styczniu 2005 roku. Po 9 latach od pierwszej walki zawodnik z Włocławka zmierzył się z Łukaszem Rajewskim i wygrał to starcie przez decyzję. Później weteran polskiej sceny MMA dołożył jeszcze zwycięstwa z Bartłomiejem Kurczewskim i Azim Thomasem. Chlewicki na KSW 38 próbował swoich sił w dywizji piórkowej, ale po porażce z byłym mistrzem Arturem Sowińskim postanowił powrócić do kategorii lekkiej.

Paul Redmond walczy już od 7 lat. Ceniony Irlandczyk może się pochwalić między innymi bilansem 7-1 w cenionej na wyspach organizacji Cage Warriors. Ostatnio „Redser” mierzył się z przeciwnikami na galach BAMMA, gdzie wypunktował Chrisa Stringera i poddał Roba Sinclaira. Mieszkający w Dublinie 30-latek dziesięć z dwunastu wygranych walk kończył przed czasem, co zapowiada toczony w szybkim tempie i widowiskowy pojedynek.

Na KSW 40 dojdzie między innymi do starcia Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem McSweeneyem. Do klatki powróci najbardziej waleczny zawodnik KSW, Michał Materla, a jego przeciwnikiem będzie Paulo Thiago. Kibice zobaczą również niezwykle wyczekiwany rewanż pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Normanem Parkiem w starciu, którego stawką będzie pas wagi lekkiej. Bronić tytułu wagi muszej będzie również „Violece Queen”, Brazylijka Ariane Lipski. Po dwóch latach do klatki powróci były mistrz wagi lekkiej Maciej „Irokez” Jewtuszko, który skrzyżuje rękawice z Davidem Zawadą, a kartę otworzy pojedynek debiutujących w KSW Konrada Iwanowskiego z Paulem Lawrence’em. Przed własną publicznością do klatki wejdzie także pionier irlandzkiej sceny MMA Chris Fields, który skrzyżuje rękawice z Michałem Fijałką.

Bilety na galę KSW 40 w Dublinie są dostępne na Ticketmaster.ie i na eBilet.pl.