KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

04-10-2017

Droga do KSW 40 - Konrad Iwanowski i Paul Lawrence

Drugą galę KSW na Wyspach Brytyjskich otworzy starcie pomiędzy dwoma debiutującymi w organizacji fighterami. Jednym z nich będzie Konrad Iwanowski, Polak mieszkający w Dublinie, który jest najlepszym zawodnikiem wagi półśredniej w Irlandii, a drugim Paul Lawrence, zawodnik z bogatą amatorską karierą, ciekawymi walkami zawodowymi i piątym miejscem w Irlandzkich rankingach swojej kategorii wagowej.

e

Konrad Iwanowski urodził się w Słupsku, ale w roku 2005 postanowił przenieść się na Zieloną Wyspę, gdzie rozpoczął swoją karierę w MMA. Jeszcze zanim zdecydował się na zawodowy debiut, walczył i wygrywał podczas starć amatorskich. Ostatecznie jednak w roku 2013 zadebiutował zawodowo w organizacji Cage Warriors i już w drugiej rundzie pojedynku zmusił do poddania się Sama Francisa. Po udanym debiucie, w ciągu dwunastu miesięcy dołożył do swojego rekordu kolejne cztery wygrane, jednak pod koniec roku 2014 musiał uznać wyższość rywala i zanotował pierwszą i jak do tej pory jedyną porażkę w zawodowym MMA. Potem niestety w karierze Konrada nastąpiła długa przerwa od startów, która była spowodowana poważną kontuzją. Był to ciężki okres w życiu zawodnika, ale po żmudnej rehabilitacji przyszedł czas powrotu na salę treningową i do walk. Powrotu niezwykle udanego, ponieważ Iwanowski zawalczył i zdobył pas mistrzowski organizacji Clan Wars. Po tym sukcesie pojawiło się nowe wyzwanie - debiut w organizacji KSW, który nastąpi już niedługo i zapowiada się niezwykle interesująco. Konrada zapowiada, że jest to dla niego spełnienie marzeń i chce pokazać się przed własną publicznością z jak najlepszej strony.

1

Paul Lawrence podobnie jak Konrad Iwanowski swoją zawodową karierę w MMA rozpoczął już po roku 2010. Zanim jednak zdecydował się na taki krok, walczył i odnosił sukcesy na ringach amatorskich. W roku 2014 zdobył amatorskie mistrzostwo organizacji Ryoshin Fighting Championship, a rok później zadebiutował w walce zawodowej i zwyciężył przez techniczny nokaut. Kolejne dwa starcia przyniosły mu dwa następne zwycięstwa, ale ostatnia walka nie poszła po myśli Irlandczyka, który walcząc na Malcie zanotował pierwszą zawodową porażkę. Teraz Lawrence będzie chciał udowodnić, że przegrana była jedynie wypadkiem przy pracy, a debiut w KSW będzie idealnym momentem, aby powrócić na drogę zwycięstw.

Walka Konrada Iwanowskiego z Paulem Lawrencem zapowiada się niezwykle interesująca i ma potencjał na to, żeby mocno rozgrzać publiczność zgromadzoną w hali 3Arena. Obaj zawodnicy lubią bowiem agresywnie nacierać na przeciwnika i posiadają w swoich arsenałach niezwykle mocne ciosy oraz kopnięcia. Który jednak z nich wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Przekonamy się już 22 października podczas gali KSW 40 w Dublinie.