KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

03-03-2018

KSW 42: Khalidov vs Narkun - wyniki

3 marca organizacja KSW powróciła do Łodzi po raz piąty w swojej historii i przygotowała tam pierwsze wydarzenie w roku 2018. Publiczność, która wypełniła po brzegi Atlas Arenę, podczas gali KSW 42 obejrzała dziewięć emocjonujących i sensacyjnie kończących się pojedynków, w tym dwie walki mistrzowskiego oraz superfight pomiędzy Mamedem Khalidovem i Tomaszem Narkunem.

Tomasz Narkun zmusił do poddania się Mameda Khalidova

W walce wieczoru gali KSW 42 doszło do niesamowitego boju dwóch championów, czyli starcia pomiędzy Mamedem Kahlidovem, mistrzem wagi średniej i Tomaszem Narkunem, mistrzem wagi półciężkiej. 

Od dwóch potężnych ciosów Mameda rozpoczęła się walka mistrzów. Po tych trafieniach Tomasz Narkun dwukrotnie padł na matę i próbował wciągnąć Khalidova do walki w parterze. Zawodnik z Olsztyna wolał jednak kontynuować pojedynek w stójce i cały czas atakował efektownymi kopnięciami i ciosami. Tomasz Narkun nie pozostawał jednak dłużny i również udanie zadawał ciosy w stójce, a na początku trzeciej rundy mocno trafił swojego rywala, który przeżywał niezwykle trudne chwile pod siatką. Po tej akcji walka ostatecznie trafiła do parteru, gdzie Tomasz Narkun złapał Mameda Khalidova w trójkąt nogami i zmusił go do poddania się.

Oficjalny wynik: Tomasz Narkun pokonała Mameda Khalidova przez poddanie (trójkąt nogami), 1:18, runda 3.
GALERIA ZDJĘĆ
 

Scott Askham sensacyjnie znokautował Michała Materlę

Podczas gali KSW 42 do okrągłej klatki KSW ponownie zawitał Michał Materla i zmierzył się z jednym z najlepszych europejskich zawodników wagi średniej, Scottem Askhamem. Dla Materli była to trzecia walka w Atlas Arenie. Tym razem jednak hala nie okazała się dla niego szczęśliwa.

Już na początku pierwszej rundy Scott Askham trafił mocnym kopnięciem na wątrobę, po którym Michał Materla miał duże trudności z dalszą walką. Kolejne kopnięcia Askhama dokończyły dzieła zniszczenia i Anglik mógł cieszyć się z udanego debiutu w okrągłej klatce KSW.

Oficjalny wynik: Scott Askham pokonała Michała Materlę przez KO (kopnięcia na korpus i głowę), 1:09, runda 1.
GALERIA ZDJĘĆMateusz Gamrot poddał Grzegorza Szulakowskiego i obronił tytuł mistrzowski

Drugim bojem mistrzowskim łódzkiej gali KSW był pojedynek pomiędzy broniącym tytułu kategorii lekkiej Mateuszem Gamrotem i pretendentem do pasa, Grzegorzem Szulakowskim. Już od dłuższego czasu wiele wskazywało na to, że kiedyś do tego boju dojdzie i w końcu, 3 marca obaj fighterzy skrzyżowali z sobą rękawice w okrągłej klatce KSW.

Niezwykle ciekawie, od mocnych wymian w stójce, rozpoczął się pojedynek o pas. Później walka trafiła do parteru, gdzie „Gamer” miał już zdecydowaną przewagę. Mistrz, czujący się komfortowo w parterze w podobny sposób kontynuował bój i starał się też mocno obijać na macie Grzegorza Szulakowskiego.

W kolejnych rundach znowu wymiany stójkowa zagościła na dłużej w okrągłej klatce KSW, jednak Gamrot dalej udanie przenosił bój do parteru, gdzie kontrolował swojego rywala i zdobywał coraz większą przewagę. Dzięki temu w czwartej odsłonie starcia Mateusz Gamrot złapał rękę przeciwnika, założył dźwignię i zmusił Grzegorza Szulakowskiego do poddania.

Oficjalny wynik: Mateusz Gamrot pokonała Grzegorza Szulakowskiego przez poddania (klucz na rękę), 4:15, runda 4.
GALERIA ZDJĘĆ


Ariane Lipski obroniła tytuł mistrzowski w starciu z Silvaną Gomez

W pierwszej walce mistrzowskiej gali KSW 42 kibice mieli okazję obejrzeć pięciorundowy pojedynek pomiędzy Arianą Lipski, piękną mistrzynią wagi muszej i Silvaną Gomez Juarez, niepokonaną pięściarką, utytułowaną zawodniczką ringów kickbokserskich i skuteczną fighterką MMA.

Z dużym respektem podeszły do siebie w walce obie zawodniczki, jednak już w pierwszej rundzie mistrzyni ruszyła z mocną, stójkową ofensywą, a Juarez udanie przeniosła pojedynek do parteru. W kolejnych odsłonach walki fighterki coraz mocniej i częściej wymieniały się ciosami i kopnięciami, jednak żadna nie mogła zdobyć zdecydowanej przewagi. W pewnej chwili Lipski przyjęła mocny cios, po którym wylądowała na macie, ale udało jej się przetrwać trudne chwili, powrócić do walki i dalej atakować w stójce Silvanę Juarez.

W rundach mistrzowskich zawodniczki kontynuowały starcie w stójce, ale ostatecznie walka rozstrzygnęła się na kartach sędziowskich i to Ariane Lipski wyszła z klatki z pasem zawieszonym na biodrach.

Oficjalny wynik: Ariane Lipski pokonała Silvanę Gomez Juarez jednogłośną decyzją sędziów (49-46, 49-46, 49-46).
GALERIA ZDJĘĆ


Martin Zawada zwyciężył z Łukaszem Jurkowskim

Podczas gali KSW 42 kibice mieli okazję ponownie zobaczyć w akcji pierwszego, turniejowego mistrza organizacji,  Łukasza Jurkowskiej. Tym razem popularny „Juras” zmierzył się w rewanżowym pojedynku z Martinem Zwadą. 

Obaj zawodnicy obiecywali przed starciem wojnę w stójce i faktycznie pokazali w klatce emocjonujący bój z mocnymi ciosami i kopnięciami. Po zakończeniu pierwszej rundy okazało się jednak, że Łukasz Jurkowski nie może przez kontuzję kontynuować starcia i to Martin Zawada został zwycięzcą walki.

Oficjalny wynik: Martin Zawada pokonał Łukasza Jurkowskiego przez TKO (zatrzymanie przez narożnik), 5:00, runda 1. 
GALERIA ZDJĘĆ


Marcin Wójcik pokonał Hatefa Moeile

Marcin Wójcik, były pretendent do pasa wagi półciężkiej, w czwartym starciu gali KSW 42 zmierzył się z walczącym po raz pierwszy w Polsce Hatefem Moeilem, agresywnym i mocno bijącym zawodnikiem niemieckiego klubu UFD Gym.

Na początku starcia to jednak Wójcik wykazał zdecydowanie więc agresji i chociaż Moeile próbował przenosić pojedynek do parteru, Polak dobrze bronił się przed tymi atakami i przez całą walkę punktował rywala w stójce. Po dwóch rundach Moeile był jednak na tyle zmęczony, że nie wyszedł do trzeciej odsłony pojedynku i tym samym Marcin Wójcik został zwycięzcą.

Oficjalny wynik: Marcin Wójcik pokonał Hatefa Moeile przez TKO (niezdolność do walki), 5:00, runda 2. 
GALERIA ZDJĘĆ


Karolina Owczarz zmusiła do poddania Paulinę Raszewską

Trzecim starciem gali KSW 42 był pojedynek dwóch młodych, utalentowanych i debiutujących w MMA zawodniczek, które miały do tej pory na swoim koncie doświadczenie zdobyte w innych sportach walki.

Karolina Owczarz i Paulina Raszewska rozpoczęły swój pojedynek błyskawicznie i mocno. Owczarz szybko jednak przeniosła starcie do parteru, gdzie duszeniem zza pleców zmusiła do poddania swoją rywalkę.

Oficjalny wynik:  Karolina Owczarz pokonała Paulinę Raszewską przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:00, runda 1. 
GALERIA ZDJĘĆ

Filip Wolański wypunktował Bartłomieja Koperę

Podczas drugiego pojedynku gali w Łodzi, doszło do bardzo ciekawego starcia dwóch młodych i utalentowanych zawodników wagi piórkowej. Filip Wolański, który zadebiutował w okrągłej klatce KSW w roku 2016, przywitał w organizacji Bartłomieja Koperę.

Obaj zawodnicy we wszystkich rundach zaprezentowali głównie interesujący stójkowy pojedynek. Fighterzy wymieniali się mocnymi ciosami i kopnięciami, widać jednak było, że z każdym kolejnym uderzeniem Wolański zyskuje przewagę, a Kopera, który kilka razy próbował przenosić starcie do parteru, traci siły.

Ostatecznie bój zakończył się na kartach sędziowskich i to ręce Filipa Wolańskiego zostały uniesione w geście zwycięstwa.

Oficjalny wynik: Filip Wolański pokonał Bartłomieja Koperę jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-26).
GALERIA ZDJĘĆ

 
Krystian Kaszubowski błyskawicznie znokautował Christophera Henze

W walce otwarcia gali KSW 42 dwóch debiutujących w organizacji zawodników, którzy jeszcze nigdy nie doznali porażki w zawodowym MMA mocno rozgrzało publiczność zgromadzoną w łódzkiej Atlas Arenie.

W pierwszej rundzie Kaszubowski szybko sprowadził walkę do parteru, gdzie dominował siłowo nad Niemcem i zadawał mocne ciosy łokciami, po których sędzia zdecydował się na przerwanie pojedynku.

Oficjalny wynik: Krystian Kaszubowski pokonał Christophera Henze przez KO (ciosy w parterze), 1:10, runda 1.
GALERIA ZDJĘĆ