KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

07-05-2018

Media o KSW - kwiecień

Kwietniowy wynik organizacji KSW w mediach okazał się lepszy od marcowego i tym samym ostatni miesiąc był jak do tej pory najlepszy w tym roku. Ponad trzy tysiące publikacji w prasie, internecie i RTV w znacznej części było związanych z galą KSW 43, która odbyła się we Wrocławiu.

14 kwietnia KSW powróciło do Hali Stulecia ze swoim kolejnym wydarzeniem i to właśnie ono napędziło medialnie ostatni miesiąc. Wprawdzie wielu polskich zawodników nie wygrało podczas tej gali swoich walk, ale widać, że zagraniczne nazwiska fighterów takich jak Dricus du Plessis czy Roberto Soldić przyciągają coraz mocniej uwagę polskich dziennikarzy. Obaj wspomniani zawodnicy znaleźli się bowiem w trójce postaci najchętniej przedstawianych przez media. Największą medialną gwiazdą gali we Wrocławiu okazał się jednak Damian Janikowski, który błyskawicznie rozprawił się ze swoim rywalem i równie błyskawicznie zaczął być rozchwytywany przez dziennikarzy.

Dzięki mocnej zagranicznej obsadzie gali KSW 43, również media z innych krajów wykazały spore zainteresowanie bohaterami wrocławskiego wydarzenia. Z tych najciekawszych warto wspomnieć o MMAFighting, jednym z największych zagranicznych serwisów piszących o MMA, który przygotował obszerny materiał o Roberto Soldiciu oraz internetowym serwisie nadającej w Afryce Południowej telewizji eNCA, w którym zaprezentowano obszerny materiał na temat gali i pochodzącego z RPA Dricusa du Plessisa. KSW pojawiło się również ponownie w magazynie „Fighters Only”, w którym przygotowano publikację na temat Phila De Friesa, nowego mistrza wagi ciężkiej organizacji.

Drugim najważniejszym tematem w kwietniu okazała się oczywiście zapowiedź gali KSW 44, która już w czerwcu odbędzie się w Ergo Arenie. W mediach ponownie zaczęto mówić na temat walki Mariusza Pudzianowskiego z Karolem Bedorfem. Dziennikarze zainteresowali się również Erko Junem, rywalem Tomasza Oświecińskiego oraz Marcinem Wrzoskiem, Kleberem Koike Erbstem, Borysem Mańkowskim i Michałem Materlą. Spore zaciekawienie wzbudziły także spekulacje na temat potencjalnej walki tego ostatniego z Damianem Janikowskim.    

W kwietniu pojawiło się też wiele innych ciekawych materiałów medialnych o organizacji KSW. Radio Tok Fm zaprosiło do programu „Przy Niedzieli o Sporcie” Martina Lewandowskiego. Mamed Khalidov wystąpił w popularnym show „Kocham Cię, Polsko!” oraz „Kulisach Sławy” programu „Uwaga TVN”. Natomiast „Gazeta Bankowa” przygotowała obszerną publikację o rozwoju i budowie na przestrzeni lat marki KSW.