KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

11-05-2018

Wielkie gwiazdy i wielkie emocje - historia gal KSW w Ergo Arenie

Kolejna gala KSW w Ergo Arenie zbliża się wielkimi krokami i kolejny raz kibice zgromadzeni w tym obiekcie będą mieli okazję zobaczyć zmagania takich gwiazd jak Mariusz Pudzianowski, Karol Bedorf czy Michał Materla. Gdańsko-sopocka hala od lat jest bowiem stałym punktem na mapie KSW, a jej historia nieodłącznie wiąże się z historią organizacji, która w ostatnich latach praktycznie co roku gościła nad morzem. Jedynym wyjątkiem był rok 2017 kiedy to KSW w maju zorganizowało niesamowitą galę Colosseum na PGE Narodowym. Teraz jednak nadszedł czas na powrót do Ergo Areny z kolejnym wielkim wydarzeniem i świetnymi pojedynkami. Co ciekawe, jeszcze żadna gala KSW w Ergo Arenie nie odbyła się bez udziału Mariusza Pudzianowskiego i tym razem tradycja ta zostanie podtrzymana.

w

Po raz pierwszy organizacja zawitała do Ergo Areny w roku 2011 z galą KSW 16. Już wtedy publiczność miała okazję oglądać w akcji gwiazdy zbliżającej się gali KSW 44. Michał Materla pokonał wówczas  Jamesa Zikicia, a Mariusz Pudzianowski musiał uznać wyższość Jamesa Thompsona i przełknąć gorycz pierwszej porażki na ringu KSW. W innych pojedynkach debiutanckiej gali w Ergo Arenie kibice zobaczyli również zwycięstwa Mameda Khalidova, Jana Błachowicza, Artura Sowińskiego, Attili Vegha i Marcina Różalskiego. Warto również nadmienić, że gala KSW 16 była trzecią w historii organizacji, która zgromadziła na hali ponad 10 tysięcy widzów. Wcześniejsze tak duże wydarzenia odbyły się w Katowickim Spodku i Atlas Arenie.

1

Rok później, we wrześniu, KSW ponownie zawitało do Ergo Areny i ponownie publiczność miała okazję zobaczyć walczącego Mariusza Pudzianowskiego. Tym razem jednak popularny „Pudzian” wygrał swój bój pokonując bardzo szybko Christosa Piliafasa. Podczas tej samej gali, czyli KSW 20: Symfonia Walki, w ringu organizacji pojawił się również Karol Bedorf, który pokonał Karla Knothe i tym samy wykonał kolejny krok na drodze do mistrzowskiego pasa. Wówczas to jeszcze nikt nie przewidywał, że drogi Pudzianowskiego i Bedorfa kiedyś się przetną.

Poza Mariuszem i Karolem, podczas KSW 20 kibice mieli okazję również obejrzeć jedną z najlepszych i najbardziej zaciętych walk w historii polskiego MMA. Dwaj przyjaciele Borys Mańkowski i Rafał Moks dali prawdziwy popis umiejętności, serca do walki i sportowego ducha tocząc mocny bój przez całe trzy rundy. Mańkowski miał w tym roku powrócić do Ergo Areny, ale kontuzja wyeliminowała go z tego wydarzenia.

e

W roku 2013, zgodnie z tradycją, w Ergo Arenie KSW zorganizowało kolejną galę. KSW 23: Królewskie Rozdanie przywiodło do hali Michała Materlę, Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova. Z tej trójki koniecznie trzeba przypomnieć o walce Michała Materli, który właśnie podczas KSW 23 zmierzył się z  Kendallem Grovem i po krwawym boju to ręka Michała została uniesiona w geście zwycięstwa. Dla Mariusza Pudzianowskiego nie był to jednak udany wieczór. Przegrał on bowiem pierwsze starcie z Seanem McCorklem. Podczas gali KSW 23 doszło również do pierwszej w historii organizacji walki o pas mistrzowski kobiet w wadze słomowej. Wówczas to Karolina Kowalkiewicz pokonała Martę Chojnowską i to na jej biodrach zawisło najważniejsze trofeum.  

1

W maju roku 2014 w Ergo Arenie odbyła się jedna z najważniejszych gal w historii marki. KSW 27: Cage Time było bowiem wydarzeniem, które wprowadziło do organizacji okrągłą arenę walk. Biały ring przeszedł wtedy do historii, a publiczność miała okazję podziwiać zawodników w nowej, okrągłej klatce. Podczas tej gali kibice ponownie mogli zobaczyć Mariusza Pudzianowskiego. Tym razem w zwycięskim boju z Olim Thompsonem. Fani mieli okazję podziwiać również piękne poddania w wykonaniu Mameda Khalidova i Borysa Mańkowskiego, który pokonując Aslambeka Saidova wywalczył mistrzowski pas wagi półśredniej. W innym mistrzowskim boju Karolina Kowalkiewicz, również przez poddania, obroniła swój tytuł w starciu z Jasminką Cive.

e

KSW 31, kolejna gala organizacji przygotowana w Ergo Arenie ponownie zgromadziła w hali gwiazdy organizacji. Podczas wydarzenia doszło do historycznego pojedynku Michała Materli z Tomaszem Drwalem, w którym to Materla obronił swój tytuł mistrzowski. Mariusz Pudzianowski w pięknym stylu znokautował Rollesa Gracie, a Karol Bedorf wypunktował Petera Grahama. Podczas gali doszło również do pierwszego w historii organizacji pojedynku mistrzowskiego pomiędzy dwoma obcokrajowcami. Goran Reljić pokonał wówczas Attilę Végha i wywalczył tytuł w kategorii półciężkiej.

e

Ostatnią galą organizacji KSW w gdańsko-sopockiej hali było wydarzenie z numerem 35. Tradycyjnie już „Pudzian” pojawił się w klatce, jednak tym razem przegrał swój bój, a jego pogromcą został Marcin Różalski. Kibice kolejny raz mogli podziwiać umiejętności Michała Materli, który wygrał z Antonim Chmielewskim. Natomiast w bojach mistrzowskich Mamed Khalidov wypunktował Aziza Karaoglu, a Mateusz Gamrot zdobył upragniony tytuł w walce z Mansourem Barnaouim.

Historia organizacji związana z Ergo Areną jest więc obszerna i bardzo ważna w rozwoju marki KSW, a już 9 czerwca, podczas gali KSW 44 zostanie zapisany jej kolejny rozdział. Gdańsko-sopocka publiczność ponownie będzie miała okazję podziwiać znanych i lubianych zawodników organizacji, którzy dostarczą jej niezapomnianych emocji i wrażeń.