KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

17-05-2018

Martin Zawada przeciwnikiem Michała Materli na KSW 44: The Game

Ostatni pogromca Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego, Martin Zawada (28-14-1, 18 KO, 5 Sub) będzie rywalem Michała Materli (25-6, 7 KO, 12 Sub) w jednym z głównych pojedynków 9 czerwca na gali KSW 44 w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE. Walka odbędzie się w umownym limicie do 90 kilogramów.
 
Bilety na galę KSW 44 dostępne na eBilet.pl.
 
Martin Zawada znany jest doskonale wiernym kibicom KSW. Zawodnik z Dusseldorfu toczył boje jeszcze w białym ringu z Igorem Kołacinem, Krzysztofem Kułakiem, Mamedem Khalidovem i Janem Błachowiczem. Na KSW 42 Zawada już w okrągłej klatce KSW pokonał po pierwszej rundzie przez nokaut techniczny Łukasza Jurkowskiego. W ostatnich czterech pojedynkach „King Kong” zanotował trzy wygrane przed czasem, a w całej karierze na deskach leżało aż 18 jego rywali. Na co dzień 34-latek trenuje w niemieckim UFD Gym ze swoim bratem Davidem oraz Roberto Soldiciem, Antunem Raciciem i Erko Junem.
 
Zawodnik Berserkers Team od lat pokazuje w okrągłej klatce KSW serce do walki, którego pozazdrościć mogą mu najlepsi fighterzy na świecie. Szczecinianin ponad trzy lata siedział na tronie kategorii średniej, a pas odebrał mu dopiero fenomenalny Mamed Khalidov w dziejowym boju na KSW 33. Po tej porażce 34-latek powrócił na ścieżkę wygranych i znokautował trzech rywali z rzędu. Na KSW 35 Materla nie dał żadnych szans Antoniemu Chmielewskiemu, na KSW 36 w widowiskowym stylu posłał na deski niezwykle groźnego Rousimara Palharesa, a na KSW 40 w Dublinie znów ciosami odprawił twardego Paulo Thiago. Zwycięski marsz „Cipao” zatrzymał dopiero Scott Askham, który piekielnie mocnymi kopnięciami na wątrobę zaskoczył szczecińskiego Berserkera i błyskawicznie zakończył walkę na KSW 42.

Na gali KSW 44 w walce wieczoru zobaczymy niezwykle oczekiwane starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a byłym mistrzem, Karolem Bedorfem. O wakujący pas KSW w wadze piórkowej powalczą Kleber Koike Erbst i Marcin Wrzosek. Do klatki wejdzie też Tomasz Oświeciński, który skrzyżuje rękawice z bośniacką supergwiazdą, Erko Junem. Filip Wolański skrzyżuje rękawice z Danielem Torresem. Berserker ze Szczecina, Gracjan Szadziński zmierzy się z Paulem Redmondem, a irlandzki pionier Chris Fields przywita w KSW brazylijskiego bombardiera, Wagnera Prado. Gala KSW 44 rozpocznie się od pojedynku pomiędzy Dawidem Gralką a Sebastianem Przybyszem.