KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

12-09-2018

Droga do KSW 45 - Leszek Krakowski i Alfie Davis

Jedną z walk zbliżającej się gali KSW 45: The Return to Wembley będzie pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy znanym z KSW Leszkiem Krakowskim i debiutującym w organizacji, widowiskowo bijącym się Anglikiem, Alfiem Davisem.

e

Leszek Krakowski po raz pierwszy zawalczył w KSW podczas londyńskiej gali organizacji z 2015 roku. Debiut ten okazał się dla niego bardzo udany, bowiem Polak wypunktował jednego z najlepszych lekkich na Wyspach Brytyjskich, Andre Winnera.

W drugim pojedynku w okrągłej klatce KSW Krakowski starł się jednak z fenomenalnym Kleberem Koike Erbstem, byłym mistrzem organizacji, który wciągnął Polaka do swojej ulubionej, parterowej płaszczyzny walki i tam zmusił do poddania. Dla Leszka była to pierwsza porażka w karierze, jednak fighter szybko się po niej podniósł i w swoim ostatnim boju powrócił na drogę zwycięstw. Podczas gali Celtic Gladiator, występując w walce wieczoru tego wydarzenia, wypunktował Brazylijczyka, Nathana Batistę.

e

Leszek Krakowski pochodzi z Polski, jednak już od lat mieszaka i trenuje w Wielkiej Brytanii. Swoją zawodową karierę w mieszanych sztukach walki rozpoczął stosunkowo niedawno, bo dopiero w roku 2013. Już w tym samym roku mógł się jednak pochwalić trzema zwycięstwami, z których każde zakończyło się w inny sposób. Z poddaniem, nokautem i decyzją sędziowską na koncie, Leszek Krakowski zawalczył kolejne cztery razy i w ciągu zaledwie jedenastu miesięcy dopisał do swojego rekordu kolejne cztery zwycięstwa. Rok 2015 rozpoczął się i zakończył równie udanie, co lata poprzednie. Tym razem jednak, po dwóch kolejnych zwycięstwach, Krakowski otrzymał propozycję walki dla KSW i tak zadebiutował w organizacji, do której powróci ponownie podczas gali KSW 45. 

Dla Alfiego Davisa walka podczas gali KSW 45 będzie debiutem w okrągłej klatce organizacji. Anglik ma jednak bogate doświadczenie w sportach walki. Zanim bowiem trafił do zawodowego świata MMA, był aktywnym zawodnikiem kickboxingu. Dziesięć razy wywalczył mistrzostwo Wielkiej Brytanii w tej dyscyplinie, a raz zdobył również srebrny medal mistrzostw świata.
W roku 2013 Davis zaczął próbować swoich sił w amatorskim MMA. Walczył pod banderą  brytyjskiej organizacji Ultimate Challenge MMA, gdzie szybko zdecydował się na zawodowe starty. Pokonując kolejnych rywali i przegrywając tylko raz w zawodowych bojach, ostatecznie doszedł do pojedynku mistrzowskiego i wywalczył swój pierwszy tytuł wagi lekkiej. Później udanie zadebiutował w organizacji Cage Warriors, a następnie w Lion Fighting Championships wywalczył drugi mistrzowski pas.

e

Po tych sukcesach przyszedł czas na debiut w amerykańskiej organizacji Bellator, gdzie Davis dołożył do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. Następną walkę natomiast Anglik stoczył pod banderą Phoenix FC. Tutaj ponownie wygrał, ale w kolejnym boju dla organizacji musiał po raz drugi w karierze przełknąć goryczy porażki.

W roku 2018 Davis powrócił pod skrzydła UCMMA i w obronie mistrzowskiego pasa błyskawicznie rozprawił się z Rico Allenem. Teraz natomiast, będąc po dobrym zwycięstwie, spróbuje swoich sił w KSW i zetrze się z Leszkiem Krakowskim. 

Leszek Krakowski i Alfie Davies mają podobne doświadczenie w mieszanych sztukach walki. Obaj też rzadko kończą swoje walki na karatach sędziowskich, co zapowiada niezwykle interesującą konfrontację. Który jednak z nich wyjdzie z niej zwycięsko? Przekonamy się już 6 października, podczas gali KSW 45 w Londynie.