KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

13-09-2018

Droga do KSW 45 - Akop Szostak i John Smith

Podczas drugiej gali KSW w Londynie kibice zgromadzeni w The SSE Arenie będą mieli okazję zobaczyć starcie dwóch debiutujących w organizacji zawodników. W pojedynku wagi półciężkiej dojdzie do starcia pomiędzy Akopem Szostakiem i lokalnym bohaterem, Johnem Smithem.

Akop Szostak, jeden z najbardziej popularnych w Polsce trenerów personalnych, swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2015 i był to debiut niezwykle udany  - Akop błyskawicznie znokautował swojego rywala już w pierwszej minucie starcia.

e

W następnym boju Szostak miał zdecydowanie trudniejszą przeprawę, bowiem już na pełnym dystansie zmierzył się z doświadczonym Łukaszem Borowskim. Ponownie jednak wygrał i kilka miesięcy później wyszedł do kolejnej konfrontacji. Tym razem natomiast musiał uznać wyższość rywala, którym był Tyberiusz Kowalczyk. Niestety również następna walka nie potoczyła się po myśli Akopa, który po drugiej porażce zdecydował się na zrobienie dłuższej przerwy od startów.

W kwietniu roku 2018 Akop postanowił jednak wrócić do klatki i był to powrót bardzo udany. Podczas gali WCA Fight Night 4 Szostak zastopował w drugiej odsłonie boju Wojciecha Balejkę, co otworzyło mu drzwi do organizacji KSW.

Teraz, podczas gali KSW 45, Akop po raz pierwszy będzie miał okazję walczyć w wadze półciężkiej, bowiem swoje dotychczasowej pojedynki toczył w królewskiej kategorii wagowej. Debiut Szostaka podczas gali w Londynie będzie dotyczył więc nie tylko okrągłej klatki KSW, ale również nowej kategorii wagowej.

1

John Smith, podobnie jak Akop, ma na swoim koncie dopiero kilka zawodowych starć MMA. Przygodę ze sportami walki rozpoczął jednak już w roku 2010. Trenował i walczył w kickboxingu, a w zeszłym roku sięgnął po tytuł mistrzowski The United Kingdom Boxing Union w Londynie.

W minionym roku zdecydował się również na debitu w mieszanych sztukach walki i związał się z brytyjską organizacją UCMMA, w której stoczył do tej pory cztery pojedynki. Wszystkie starcia zakończył przed czasem, a pierwsze trzy walki doprowadziły go do pojedynku o tytuł i wywalczenia mistrzowskiego pasa wagi średniej. Teraz natomiast John zmierzy się z Akopem Szostakiem i walcząc na własnym ternie będzie chciał podtrzymać swoją dobrą passę w klatce.

Podczas gali KSW 45 dojdzie więc do bardzo ciekawego starcia. Obaj zawodnicy będą bowiem chcieli zaprezentować się fanom organizacji KSW z jak najlepszej strony. Który z fighterów wyjdzie jednak zwycięsko z tej konfrontacji? Przekonamy się już 6 października w Londynie.