KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

04-03-2019

Droga do KSW 47 – Karolina Owczarz i Aleksandra Rola

Jedną z atrakcji zbliżającej się gali KSW 47: The X Warriors będzie starcie pań, w którym do okrągłej klatki powróci Karolina Owczarz i przywita w niej debiutującą w organizacji Aleksandrę Rolę. W tym starciu doświadczenie wyniesione ze świata MMA będzie jednak stało zdecydowanie po stronie Aleksandry, ale Karolina, która w ciągu ostatniego roku zrobiła pokaźny progres swoich umiejętności lubi wyzwania i nie zamierza łatwo oddać pola rywalce.

2

Karolina Owczarz zadebiutowała w organizacji KSW podczas gali KSW 42. Był to dla niej nie tylko debiut pod skrzydłami polskiej marki, ale również pierwsza walka na zasadach MMA. Karolina mimo doświadczenia wyniesionego z ringów bokserskich nie była w tym starciu stawiana w roli faworytki, mierzyła się bowiem z Pauliną Raszewską, która miała bogatsze CV związane ze sportami uderzanymi. Dla obu była to jednak pierwsza walka na zasadach MMA i okazało się, że w tej konfrontacji zdecydowanie lepsza była Owczarz, która zaskoczyła swoją rywalkę szybkim sprowadzeniem starcia do parteru i zmuszeniem jej tam do poddania się.

Debiut w MMA dla Karoliny był spełnieniem jej sportowych marzeń. Całe swoje życie była bowiem mocno związana ze światem sportu. Trenowała siatkówkę, później koszykówkę, a ostatecznie trafiła na ring  i tam zaczęła przygodę z boksem. Wybór ten był strzałem w dziesiątkę, okazało się bowiem, że Karolina ma talent do walki.  Owczarz zdobyła wiele medali na krajowych i międzynarodowych zawodach bokserskich, a ukoronowaniem jej amatorskiej kariery okazało się wywalczenie mistrzostwa Polski juniorek w wadze do 57 kilogramów. Po tym sukcesie przyszła pora na wejście do świata boksu zawodowego. Karolina wyjechała do Meksyku i wzięła udział w programie telewizyjnym dla młodych talentów pięściarskich „Reto de campeonas", który był kobiecą wersją popularnego show „The Contender”. Stoczyła tam swoje pierwsze zawodowe walki, a po powrocie do Polski zadebiutowała podczas gali bokserskiej na Torwarze i znokautowała Elenę Gromyko. Później zawalczyła jeszcze trzy razy i we wszystkich pojedynkach to jej ręka została uniesiona w geście zwycięstwa.

e

Ostatecznie w roku 2013 zawiesiła karierę sportową, by poświęcić się pracy dziennikarskiej w telewizji Polsat Sport. Cały czas jednak marzenia o powrocie na matę tliły się w głowie Karoliny, która w roku 2017 zdecydowała się na odejście z telewizji, powrót do zawodowego sportu i spróbowania swoich sił w świecie MMA.

Karolina trenuje w kubie Shark Top Team w rodzinnej Łodzi i jak sama mówi, ostatni rok poświęciła na intensywne rozwijanie swoich umiejętności fighterskich. Teraz bowiem jej rywalką będzie osoba, której bogate doświadczenie w MMA będzie stanowić poważne wyzwanie w klatce KSW.

1

Aleksandra Rola w roku 2014 rozpoczęła swoją przygodę z amatorskim MMA i szybko wywalczyła tytuł mistrzyni Polski Amatorskiej Ligi MMA, a rok później obroniła ten tytuł. Rola systematycznie uczestniczyła w różnych zawodach zdobywając doświadczenie i nowe umiejętności, a łącznie na amatorskich matach stoczyła około dwudziestu pojedynków, których zdecydowaną większość wygrała. Walczyła nie tylko podczas regularnych zwodów, ale toczyła swoje amatorskie boje również na galach zawodowych, gdzie miała okazję oswajać się z atmosferą dużych, sportowych wydarzeń. Podczas jednej z takich gal wywalczyła tytuł mistrzowski organizacji Amateur Fighting Championship. 
 
W roku 2016 Aleksandrze udało się wyjechać na amatorskie mistrzostwa świata przygotowane przez prestiżową organizację International Mixed Martial Arts Federation i dojść w nich aż do finału. Po tym wydarzeniu Rola stoczyła jeszcze kilka amatorskich walk i postanowiła spróbować swoich sił w zawodowym MMA.

W kwietniu roku 2018 Aleksandra stanęła do debiutanckiej zawodowej walki i wyszła z niej z pierwszą wygraną. Kilka miesięcy później ponownie weszła do klatki i ponownie to jej ręka została po walce uniesiona w geście zwycięstwa. To otworzyło jej natomiast drzwi do największej polskiej organizacji MMA i podpisania z nią zawodowego kontraktu.

Teraz więc Aleksandra Rola stanie w klatce KSW i będzie chciała pokazać, że pokaźne doświadczenie jakie już zdobyła w mieszanych sztukach walki i umiejętności jakie posiadła, są jej największym atutem w starciu z Karoliną Owczarz. Która jednak z pań ostatecznie wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Przekonamy się już 23 marca, podczas gali KSW 47 w łódzkiej Atlas Arenie.