KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

14-09-2019

KSW 50 - WYNIKI

Wyniki jubileuszowej gali KSW 50, która odbyła się 14 września, w londyńskiej The SSE Arenie.

KSW 50 Karta walk:

Walka o pas wagi ciężkiej:
Phil De Fries pokonał Luisa Henrique i obronił pas mistrzowski wagi ciężkiej
 
Starciem wieczoru gali KSW 50 w Londynie i jednocześnie trzecim pojedynkiem mistrzowskim tego wydarzenia, była walka o prymat w królewskiej kategorii wagowej. W okrągłej klatce KSW w obronie pasa wagi ciężkiej stanął Phil De Fries, a jego rywalem został Luis Henrique Barbosa de Oliveira.
 
Początkowo zawodnicy postawili w tym boju na zapaśniczy klincz i rzadko wymieniali ciosy. Mistrz szukał sprowadzeń do parteru, ale Brazylijczyk w większości udanie bronił tych prób. De Fries przez cały czas był stroną nieco bardziej aktywną i narzucał swój styl walki. Brazylijczyk próbował okopywać nogę i korpus Anglika, jednak ten szybko starał się zniwelować ciosy klinczem. W końcu jednak mistrz zaczął trafiać Luisa swoimi ciosami i na tym polu zaczął również zyskiwać przewagę.
 
Oficjalny wynik: Phil De Fries pokonał Luisa Henrique przez niejednogłośną decyzję sędziów (49-46 x 2, 47-48)
GALERIA ZDJĘĆ


Walka o pas wagi półciężkiej:
Tomasz Narkun szybko poddał Przemysława Mysialę
 
Walka o pas mistrzowski wagi półciężkiej po raz drugi w historii była ozdobą londyńskiej gali KSW. Tym razem jednak w roli mistrza wystąpił Tomasz Narkun, a jego rywalem został Przemysław Mysiala.
 
Nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej sekundy tej walki. Obaj zawodnicy wymieniali się potężnymi ciosami, ale to w końcu Tomasz Narkun trafił rywala, który po tym ciosie padł na deski. Mysiala nie został jednak znokautowany, ale Narkun szybko dopadł go na macie i poddał duszeniem gilotynowym.
 
Wynik: Tomasz Narkun pokonał Przemysława Mysialę przez poddanie (gilotyna), 4:03, runda 1
GALERIA ZDJĘĆ


Roberto Soldić wypunktował Michała Pietrzaka
 
Podczas londyńskiej gali KSW niezwykle mocno bijący Roberto Soldić, mistrz organizacji w wadze półśredniej, zmierzył się z Michałem Pietrzakiem, doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem wywodzącym się z zapasów, który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Partika Kincla. Starcie rozegrało się w umownym limicie wagowym.
 
Zawodnicy szybko pokazali, co zamierzają robić w walce. Polak próbował wykorzystać swoje zapasy, a Chorwat szukał nokautu wypuszczając potężne ciosy i kopnięcia. Z minut na minutę Michał tracił siły, a Roberto coraz celniej i mocniej trafiał swoimi ciosami. To jednak nie spowodowało, że Polak przestał atakować i mimo obrażeń cały czas był bardzo aktywny w walce, która dotrwała do decyzji sędziowskiej. Sędziowie byli jednomyślni i zwycięzcą wskazali Roberto Soldicia.
 
Wynik: Roberto Soldić pokonał Michała Pietrzaka jednogłośną decyzją sędziów (30-27 x 2, 29-28)
GALERIA ZDJĘĆ


Walka o tymczasowy pas wagi lekkiej:
Norman Parke pokonał Marcina Wrzosak i został nowym mistrzem
 
Starcie o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej pomiędzy Normanem Parke’iem i Marcinem Wrzoskiem zapowiadało się niezwykle ciekawie i faktycznie takie było. Panowie podeszli do siebie z dużą dozą respektu, ale to nie przeszkadzało im w mocnych wymianach stójkowych. W trzeciej rundzie natomiast Irlandczyk podkręcił tempo starcia i starał się narzucić swój styl walki. Dodatkowo udało mu się również sprowadzić starcie do parteru, gdzie kontrolował z góry Marcina Wrzoska.
 
W mistrzowskich rundach Parke dalej prowadził swoją grę na wymęczenie rywala i starał się robić wszystko, aby zdominować Polaka i pozbawić go sił w klinczu zapaśniczym. Wrzosek nie dawał jednak za wygraną i odgryzał się Normanowi mocnymi ciosami. Ostatecznie jednak starcie dotrwało do decyzji sędziów, którzy zwycięzcą wskazali Normana Parke’a. Tym samym Irlandczyk wywalczył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej.
 
Wynik: Norman Parke pokonał Marcina Wrzoska niejednogłośną decyzją sędziów (49-46 x 2, 47-48)
GALERIA ZDJĘĆDamian Janikowski szybko zmusił do poddania się Tony’ego Gilesa
 
Czwartą walką londyńskiej gali KSW było starcie medalisty olimpijskiego w zapasach, Damiana Janikowskiego, z mistrzem Wielkiej Brytanii w kickboxingu, Tonym Gilesem.
 
Polak postanowił już od pierwszych sekund walki zastosować swoje zapasy i błyskawicznie sprowadził rywala do parteru, gdzie ten po przyjęciu kilku ciosów szybko zdecydował się poddać.
 
Wynik: Damian Janikowski pokonał Tony’ego Gilesa przez poddanie, 1:24, runda 1.  
GALERIA ZDJĘĆ

Jason Radcliffe  wypunktował Antoniego Chmielewskiego
 
Podczas gali KSW 50 do okrągłej klatki organizacji powrócił jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników, Antoni Chmielewski. Rywalem Polaka w jego pięćdziesiątym zawodowym boju został czołowy zawodnik wagi średniej w Wielkiej Brytanii, Jason Radcliffe.
 
Antoni Chmielewski postanowił efektownie pożegnać się z publicznością KSW i widać było to w klatce od samego początku starcia. Niesiony gorącym dopingiem kibiców agresywnie atakował Anglika, ale ten również nie pozostawał mu dłużny i mocno trafiał Polaka. Emocjonujące i wyrównane starcie dotrwało do decyzji sędziowskiej, którzy orzekli zwycięstwo Jasona Radcliffe’a.
 
Wynik: Jason Radcliffe pokonał Antoniego Chmielewskiego jednogłośną decyzją sędziów (29-28 x 3)
GALERIA ZDJEĆ

Dricus du Plessis efektownie pobił Joiltona Santosa
 
Mocne starcie w kategorii średniej zaprezentowali fanom: były mistrz KSW w wadze półśredniej, Dricus du Plessis i bardzo doświadczonego Brazylijczyka walczącego pod niemiecką flagą, Joiltona Santosa Lutterbacha.
 
Zawodnicy od początku wymieniali się potężnymi kopnięciami i postawili na wymiany stójkowe, ale walka kilka razy trafiła również do parteru. W drugiej rundzie to właśnie w parterze, Dricus du Plessis dopadł swojego rywala, gdzie bezlitośnie okładał go pięściami. To natomiast spowodowało, że sędzia zdecydował o przerwaniu walki.
 
Wynik: Dricus du Plessis pokonał Joiltona Santoas Lutterbacha przez TKO, 2:54, runda 2
GALERIA ZDJĘĆ


Aleksandra Rola brutalnie rozbiła Catherine Costigan
 
W walce otwarcia gali KSW 50 w Londynie zmierzyły się z sobą utalentowana, młoda Polka, Aleksandra Rola i doświadczona w bojach Irlandka, Cathrine Costigan. Dla obu zawodniczek był to debiut w największej europejskiej organizacji MMA.
 
Ostrożnie i badawczo rozpoczęły swoją walkę obie zawodniczki, ale to Polka zdobyła przewagę w pierwszej rundzie i zaznaczyła ją obaleniem przed końcowym gongiem. Niesiona dobrym startem Polka mocno zaatakowała rywalkę w drugiej odsłonie i zdominowała ją ciosami i kolanami w stójce, po których sędzia zdecydował o przerwaniu walki.
 
Wynik: Aleksandra Rola pokonał Catherine Costigan przez TKO, 0:50, runda 2
GALERIA ZDJĘĆ