KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

09-11-2019

KSW 51 - WYNIKI

Przedstawiamy wyniki gali KSW 51, która odbyła się 9 listopada w chorwackiej Zagrzeb Arenie.

Walka wieczoru:
Mariusz Pudzianowski rozbił Erko Juna w parterze
 
Podczas walki wieczoru gali KSW 51 kibice zgromadzenie w hali Arena Zagrzeb zobaczyli prawdziwe zderzenie tytanów, w trakcie którego Mariusz Pudzianowski zmierzył się z Erko Junem.
 
Od samego początku starcia widać było, że Erko Jun chce prowadzić walkę w stójce, a Mariusz Pudzianowski dąży do starcia w parterze, gdzie ma zdecydowaną przewagę nad rywalem. W drugiej odsłonie pojedynku „Pudzian” przeżywał trudne chwili pod nawałnicą ciosów rywala, ale ostatecznie odwrócił losy pojedynku, obalił Juna i robił go w parterze.   
 
Oficjalny wynik: Mariusz Pudzianowski pokonał Erko Juna przez TKO, 1:42, runda 2
GALERIA ZDJĘĆBorys Mańkowski szybko poddał Vaso Bakočevicia
 
W drugiej walce wieczoru gali KSW w Chorwacji do okrągłej klatki powrócił były mistrz kategorii półśredniej, Borys Mańkowski i zmierzył się w niej z czarnogórskim „Psychopatą", Vaso Bakočeviciem. Pojedynek odbył się w umownym limicie do 73 kilogramów.
 
Od początku starcia Vaso prowokował Borysa i starał się robić show w klatce. Polak spokojnie jednak punktował rywala i ostatecznie po sprowadzeniu walki do parteru poddał rywala duszeniem.
 
Wynik: Borys Mańkowski pokonał Vaso Bakočevicia przez poddanie,  (3:32), runda 1
GALERIA ZDJĘĆ
Antun Račić pierwszym mistrzem KSW wagi koguciej


W historycznym, pierwszym boju w organizacji KSW o pas mistrzowski wagi koguciej w okrągłej klatce spotkali się: niepokonany w polskiej organizacji Antun Račić i najlepszy polski zawodnik tej kategorii, Damian Stasiak.
 
Od mocnej gry parterowej rozpoczął Polak, próbując złapać rywala duszeniem zza pleców. Antun odwrócił jednak losy pojedynku i wydostał się z niebezpiecznej techniki kończącej. W dalszej części walki Damian mocno okopywał nogi rywala zyskując nad nim przewagę w stójce, a Antun w odpowiedzi starał się przenosić starcie do parteru, gdzie skutecznie punktował Polaka. W czwartej rundzie Damian Stasiak użył nielegalnego kolana w parterze i przez to stracił jeden punkt na karatach sędziowskich. Ostatecznie to właśnie sędziowie zdecydowali o wyniku i pierwszym mistrzem KSW wagi koguciej wskazali Antuna Račicia.
 
Wynik: Antun Račić pokonał Damiana Stasiaka większościową decyzją sędziów (48-47, 48-46, 47-47)
GALERIA ZDJĘĆ


Daniel Torres w niesamowitym boju pokonał Filipa Pejicia
 
Jedną z kilku walk KSW 51, w której lokalna publiczność miała możliwość kibicowania swojemu faworytowi było starcie pochodzącego z Zagrzebia Filipa Pejića ze słynącym z efektownych pojedynków Brazylijczykiem, Danielem Torresem.
 
Z dużym respektem podeszli do siebie obaj zawodnicy, ale też od początku wymieniali się mocnymi ciosami i kopnięciami. Pod koniec pierwszej rundy Torres udanie przeniósł też walkę do parteru, jednak w kolejnych odsłonach to ponownie w większości fantastyczna stójka królowała w klatce. Zawodnicy wymieniali potężne ciosy i po niesamowitym boju sędziowie zdecydowali, że zwycięzcą pojedynku został  Daniel Torres.
 
Wynik: Daniel Torres pokonał Filipa Pejicia jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 29 x 28)
GALERIA ZDJĘĆ


Ante Delija brutalnie rozbił i Oli’ego Thompsona
 
Były najsilniejszy człowiek na Wyspach Brytyjskich i doświadczony zawodnik MMA Oli Thompson w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Denisa Stojnicia w starciu z najlepszym chorwackim ciężkim Ante Deliją.
 
Chorwat od początku zdecydował, że chce pokazać kto w tej walce będzie narzucał swój plan gry i po nawałnicy ciosów przeniósł błyskawicznie starcie do parteru, gdzie potężnym ciosami rozbijał Thompsona. Ostatecznie jednak dopiero w drugiej rundzie dorowadził mocnymi ciosami w parterze do przerwania starcia przez sędziego.
 
Wynik: Ante Delija pokonał Oli’ego Thompsona przez TKO, 1:50, runda 2
GALERIA ZDJĘĆ


Cezary Kęsik poddał Aleksandara Ilicia
 
Przed galą KSW 51 wszystko wskazywało na to, że starcie pomiędzy Cezarym Kęsikiem i Aleksandarem Iliciem nie powinno zakończyć się na kartach sędziowskich i faktycznie zawodnicy od początku ruszyli z mocną ofensywą chcąc szybko pokonać rywala. Polak jednak lepiej kontrolował walkę w parterze i tam mocno punktował Ilicia, a w drugiej rundzie zmusił go do poddania się.
  
Wynik: Cezary Kęsik pokonał Aleksandara Ilicia przez poddanie, 4:25, runda 2 
GALERIA ZDJĘĆ

Ivana Erslana błyskawicznie odprawił Darwina Rodrigueza
 
W czwartej walce gali KSW 51 naprzeciw siebie stanęło dwóch niezwykle obiecujących zawodników młodego pokolenia kategorii półciężkiej. Rywalem mieszkającego w Zagrzebiu Ivana Erslana był Hiszpan, Darwin Rodriguez.
 
Błyskawicznie, już w pierwszej rundzie, zakończyło się to starcie. Ivan Erslan zaatakował rywala potężnymi ciosami i szybko dokończył dzieła zniszczenia w parterze, gdzie sędzia zdecydował o przerwaniu walki.
 
Wynik: Ivan Erslan pokonał Darwina Rodrigueza przez TKO, 1:30, runda 1.
GALERIA ZDJĘĆ


Po świetnej wojnie Roman Szymański pokonał Miloša Janičicia
 
W starciu otwierającym kartę główną KSW 51 Roman Szymański, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi piórkowej zmierzył się z Miloszem Janičiciem, dla którego był to debiut w organizacji KSW.
 
Piękną stójkową wojnę zaprezentowali obaj zawodnicy, a pod koniec pierwszej rundy Roman Szymański był blisko skończenia walki, ostatecznie jednak gong uratował Miloša. W drugiej i trzeciej odsłonie kibice poza stójkowymi wymianami mogli podziwiać sporo ciekawych obaleni i walki w parterze. W praktyce więc zawodnicy pokazali całe piękno MMA, ale ostatecznie to Roman Szymański okazał się w tym starciu lepszym zawodnikiem.   
 
Wynik: Roman Szymański pokonał Miloša Janičicia jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-27)
GALERIA ZDJĘĆ


Karta wstępna:

Krystian Kaszubowski pokonał Ivica Truščeka
 
W drugiej walce karty wstępnej mający na koncie 70 pojedynków i pas organizacji WFC, Ivica Trušček zastąpił w ostatniej chwili kontuzjowanego Aleksandara Rakas i zmierzył się z  Krystianem Kaszubowskim.
 
Mimo wyjścia do walki w zastępstwie Trušček stawił mocny opór Kaszubowskiemu i nie tylko świetnie się bronił przed atakami Polaka, ale również potrafił go sam zaskoczyć zarówno w stójce jak i w parterze. Kaszubowski udanie jednak obalał rywala kontrolując go również w parterze i ostatecznie to jemu sędziowie przyznali zwycięstwo.
 
Wynik: Krystian Kaszubowski pokonał Ivica Trušček niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29).
GALERIA ZDJĘĆ


Sebastian Przybysz wypunktował Lemmy Krušicia

Walką otwierającą galę KSW 51 było polsko-słoweńskie starcie pomiędzy Sebastianem Przybyszem i Lemmym Krušiciem.

Starcie świetnie rozpoczęło się dla Polaka, który w pierwszej rundzie zdecydowanie zdominował swojego rywala. W drugiej odsłonie pojedynek był jednak zdecydowanie bardziej wyrównany i dopiero trzecia runda zdecydowała o zwycięstwie Sebastiana Przybysza.    

Wynik: Sebastian Przybysz pokonał Lemmy Krušicia przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 30-27, 29-28)
GALERIA ZDJĘĆ

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

16-02-2020

Mistrzowie poddań

Chociaż walka w parterze może czasami wydawać się skomplikowana, często jej efekty okazują się piękne dla oka, a poddania rywali wręcz ekwilibrystyczne. W historii organiza...