KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-12-2019

Chcę aby Gliwice Bohrerowi dalej się źle kojarzyły – Sowiński przed KSW 52: The Race

Artur Sowiński, były mistrz organizacji KSW, powróci do okrągłej klatki już 7 grudnia podczas gali KSW 52: The Race w Gliwicach. Popularny „Kornik” miał okazję walczyć na pierwszej gali organizacji w hali Gliwice Arena i wyniósł z tego miejsca pozytywne wspomnienia.
 
– Bardzo dobrze wspominam pierwszą galę w Gliwicach. Kojarzy mi się oczywiście ze zwycięstwem nad Kamilem Szymuszowskim. Co jednak też ważne, to że mamy tu bardzo dobry, ładny i nowoczesny obiekt. Gala odbywa się u mnie, na Śląsku, więc wielu przychylnych mi kibiców nie tylko z Gliwic, ale z całego Śląska będzie na trybunach. Walczy mi się tu jak w domu, bo przecież to jest mój dom.
 
Pochodzący ze Śląska Artur może więc liczyć na wsparcie kibiców, ale z drugiej strony taka sytuacja może również tworzyć dodatkową presję.
 
– Na pewno wiąże się to z nieco większą presją, ale też jest dużo większy zastrzyk motywacji kiedy się słyszy, że kibice i cała hala jest za tobą. Pomaga to szczególnie w momentach kiedy walka nie układa się pomyślnie. Bardzo więc sobie cenię gale na Śląsku i cieszę się, że KSW w ostatnich latach regularnie je tu organizuje. Bardzo to doceniam.

e 

Samo starcie blisko domu nie wpływa jednak w dużym stopniu na logistykę związaną z samym wydarzeniem.
 
– Cały proces przygotowania do walki jest taki sam. Tak samo jak w innych miejsca trzeba zebrać ekipę, trzeba zadbać o zrobienie wagi. Na hali stawiamy się o tej samej godzinie, co inni zawodnicy. Jedyna różnica, to że na drugi dzień mogę szybciej zameldować się u babci i pokazać, że wszystko ze mną jest dobrze. Babcia zawsze się martwi. Staram się więc jak najszybciej przyjechać, a jeżeli gala jest np. gdzieś nad morzem, to wówczas wracam dużo później, a tak, od razu w niedzielę mogę wpaść na obiad.
 
Rywalem Artura podczas gali KSW 52 będzie Vinicius Bohrer, który też miał okazję bić się podczas zeszłorocznego wydarzenia w Gliwicach, ale w odróżnieniu od „Kornika” został wówczas znokautowany przez Roberto Soldicia.
 
– To jest bardzo dobry zawodnik. Czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu, który schodzi z wyższej kategorii wagowej. Ludzie go oceniają przez pryzmat walki z Soldiciem, co tak naprawdę bardzo zakrzywia jego rzeczywisty obraz jako zawodnika. Na pewno jest ode mnie wyższy, silniejszy i będzie najgroźniejszy w parterze. No i też mówiąc szczerze, ja nie mam takiego kowadła w łapie jak Soldić, który morduje każdego, kogo napotka na swojej drodze. Będę się jednak oczywiście starał, aby Gliwice Bohrerowi dalej się źle kojarzyły i żeby już na przyszłość może nie przyjeżdżał na Śląsk.
 
Do walki Artura Sowińskiego z Viniciusem Bohrerem dojdzie już 7 grudnia, podczas gali KSW 52: The Race w Gliwicach.

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

22-01-2020

Efektowni i efektywni

Ekscytujące walki, efektowne nokauty i piękne poddania są tym, co kibice mieszanych sztuk walki lubią oglądać najbardziej. Przy okazji każdej gali oczekiwanie na takie sytu...

Image description

05-01-2020

Media o KSW – grudzień

Zakończenie roku dla organizacji KSW okazało się bardzo udane i przyniosło ponad 2 tysiące publikacji w prasie, internecie i RTV, głównie dotyczących gali KSW 52: Th...

Image description

01-01-2020

KSW 2019 w liczbach

Rok 2019 był dla organizacji KSW czasem wyjątkowym. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy największa marka MMA w Europie przygotowała sześć gal, w tym dwie zagraniczne. &nbsp...

Image description

07-12-2019

KSW 52: The Race - Wyniki

Wyniki z gali KSW 52: The Race, która odbyła się 7 grudnia w Gliwicach. Walka wieczoru Scott Askham pokonał na punkty Mameda Khalidova Podczas walki wieczoru gali K...