KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

24-02-2020

Życie pokaże kto zrobił większy progres – Kopera przed drugą walką z Szadzińskim

Podczas nadchodzącej gali KSW 53 do klatki organizacji powróci pochodzący z Łodzi Bartłomiej Kopera. Rywalem Bartka będzie mocno bijący Gracjan Szadziński, ale historia tych dwóch zawodników nie zacznie się 21 marca, bo obaj mieli już okazję mierzyć się w walce. W pierwszej konfrontacji to Kopera okazał się lepszy. Zanim jednak doszło do ich spotkania z klatce, Bartek przez wiele lat trenował judo, a dopiero potem zmienił dyscyplinę na MMA.
 
– Treningi judo rozpocząłem w wieku sześciu lat. Wszystko zaczęło się od taty, który bardzo długo trenował tę dyscyplinę. Nawet moja mama miała krótki epizod związany z judo. Rodzice zabrali mnie i brata na treningi i tak już zostałem na macie na kolejnych dziesięć lat. W judo zdobyłem brązowy medal na mistrzostwach Polski, z sukcesami walczyłem też podczas imprez międzynarodowych. Po dziesięciu latach postawiłem sobie kolejny cel – albo ponownie zdobędę medal na mistrzostwach Polski, albo spróbuję czegoś innego. Przegrałem jednak walkę o trzecie miejsce. W tym czasie starszy brat trenował już brazylijskie jiu-jitsu, postanowiłem więc spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie. Szybko trafiłem na pierwszy turniej i zostałem mistrzem polski. Potem wszystko potoczyło się już błyskawicznie, bo koledzy z sali trenowali MMA, więc i ja się wciągnąłem.
 
Zanim Bartek zaczął jednak zawodowe zmagania w mieszanych sztukach walki, bił się również podczas wydarzeń amatorskich.
 
– Starty amatorskie rozpocząłem w wieku siedemnastu lat, a pierwszą zawodową walkę stoczyłem rok później. Przed nią przewalczyłem około dwudziestu amatorskich pojedynków. W profesjonalnym MMA wygrałem dwie walki i dwie przegrałem. Postanowiłem więc na jakiś czas wrócić do amatorstwa, żeby zdobyć więcej doświadczenia. Przez kolejny rok stoczyłem trzydzieści walk – prawie co tydzień jeździłem na zawody. Chciałem zrobić jak najwięcej startów, chciałem się uczyć i zdobywać nowe umiejętności. Dzięki sukcesom amatorskim dostałem się na galę Areny Bereserkerów.

e 

To właśnie podczas gali w Szczecinie, na Arenie Berserkerów, Bartek po raz pierwszy zmierzył się z Gracjanem Szadzińskim.
 
– Zwycięzca tego turnieju mógł wygrać kontrakt z KSW. O walce dowiedziałem się na jakieś trzy tygodnie przed nią. To było bardzo ciężkie, wyniszczające starcie. Przewalczyliśmy dwie rundy i dogrywkę. Obaj byliśmy bardzo rozbici. Ja po zwycięstwie nie dałem rady wyjść do walki finałowej. Gracjanowi też proponowano kolejne starcie, ale również ze względów medycznych nie mógł dalej walczyć. Starcie z Gracjanem pokazało mi, że ostatni rok dobrze przepracowałem. Gracjan walczył u siebie i był faworytem. Cieszyłem się więc ze zwycięstwa, bo pokazałem się z dobrej strony.
 
Dalsza historia Kopery to pasmo zawodowych sukcesów i siedem wygranych z ośmiu stoczonych walk. Kolejne zwycięstwa przyniosły nie tylko wygrane, ale również otworzyły drzwi do organizacji KSW.
 
– Wcześniej walczyłem dla marki FEN. Miałem tam nawet zaproponowaną walkę o pas, ale z różnych względów do  starcia ostatecznie nie doszło. Potem pojawiła się okazja wejścia do KSW, z której skorzystałem.
 
Niestety dwa starcia pod skrzydłami największej organizacji MMA w Europie nie potoczyły się po myśli Bartka. Teraz jednak zawodnik z Łodzi liczy na to, że ponownie wróci na drogę zwycięstw i ponownie pokona Gracjana Szadzińskiego.
 
– Myślę, że każda walka pisze inną opowieść. Mam nadzieję, że historia ponownie zatoczy koło i po dwóch przegranych wrócę na drogę zwycięstw. Od ostatniego starcia z Gracjanem minęło bardzo dużo czasu. Myślę, że dziś obaj jesteśmy zupełnie innymi zawodnikami, a ostatnie sześć lat mocno nas zmieniło. Ani ja ani on nie możemy patrzeć na siebie przez pryzmat ostatniej walki. Życie pokaże kto zrobił większy progres. Jestem zdeterminowany i gotowy. Czekam na walkę.
 
Do starcia Bartłomieja Kopery z Gracjanem Szadzińskim dojdzie już 21 marca podczas gali KSW 53 w Łodzi.

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

11-03-2020

KSW53 - Odwołane

Drodzy kibice,   Bezpieczeństwo wszystkich uczestników organizowanych przez nas gal od zawsze było i jest naszym priorytetem. Dlatego z wielkim smutkiem informu...

Image description

03-03-2020

Luty w KSW

Przygotowania organizacji do gali KSW 53 w Łodzi idą pełną parą. W lutym to właśnie tematy związane z kolejnymi zestawieniami karty walk wzbudzały największe zainteresowani...