KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-05-2021

Kwiecień w KSW

Kolejny miesiąc i kolejna pełna emocji gala KSW za nami, a wraz z nią świetne pojedynki, w tym dwie mistrzowskie konfrontacje.

Miniony miesiąc stał pod znakiem gali KSW 60, która odbyła się w Łodzi. W walce wieczoru tego wydarzenia doszło do wielkiego rewanżu dwóch mistrzów, w którym to ponownie Phil De Fries okazał się lepszy, a Tomasz Narkun musiał uznać jego wyższość w klatce. Drugim starciem mistrzowskim na gali KSW 60 był pojedynek o pas wagi lekkiej. Mistrz Marian Ziółkowski stanął do pierwszej obrony tytułu i rozbił Macieja Kazieczkę. Pozostałe pojedynki również trzymały w napięciu, a kibice mieli okazję obejrzeć jeszcze między innymi niesamowitą wojnę pomiędzy debiutującymi w organizacji Patrykiem Kaczmarczykiem i Michałem Sobiechem oraz świetny nokaut w wykonaniu Aleksandara Ilicia.

W trakcie ostatniego wydarzenia zapowiedziano również galę KSW 61, która odbędzie się 5 czerwca. Podczas tego eventu kibice zobaczą starcie pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Łukaszem Jurkowskim. Co ciekawe, organizacja KSW przygotuje wydarzenie nie w Łodzi, w której działa już od dłuższego czasu. Tym razem marka zawita do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a podtytułem gali będzie hasło nawiązujące do miejsca i Szekspira -  „To fight or not to fight”.

Kwiecień okazał się dla KSW drugim najbardziej medialnym miesiącem w tym roku. Poza galą KSW 60 doszło również do kilku innych ciekawych wydarzeń w życiu organizacji. Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, pojawił się z wizytą w Chorwacji, w starożytnym amfiteatrze w Puli, gdzie być może dojdzie do jednej z gal polskiej marki. KSW ogłosiło też, że wraz z partnerami technologicznymi pracuje na wprowadzeniem rozdzielczości 4K do swoich transmisji, aby fani mogli oglądać gale w jeszcze lepszej jakości. Michała Materla, legenda MMA i były mistrz KSW ogłosił opuszczenie szeregów organizacji. Do grona zawodników marki dołączył natomiast Tomasz Sarara, jeden z najlepszych i najbardziej znanych kickboxerów w Polsce.

Zarówno przed jak i po ostatniej gali fani mieli okazję przeczytać lub obejrzeć wiele ciekawych wywiadów z zawodnikami i szefostwem organizacji. Tradycyjnie też na profilu instagramowym Martin Lewandowskiego pojawiły się interesujące rozmowy z fighterami walczącymi na gali KSW 60.

 

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

05-06-2021

KSW 61 – wyniki

Wyniki gali KSW 61, która odbyła 5 czerwca w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.   Mariusz Pudzianowski rozbił Łukasza Jurkowskiego w parterze W walce wieczoru ga...