KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-06-2021

Droga do KSW 61 – Michał Kita i Darko Stošić

Jednym z dwóch pojedynków wagi ciężkie na gali KSW 61 będzie starcie byłego pretendenta do tytułu, doświadczonego Michała Kity, z młodym i mocnym Darko Stošiciem.

Bilety na galę KSW 61 w sprzedaży na eBilet.pl

Początkowo na gali KSW 61 Michał Kita miał zmierzyć się ze znanym kibicom KSW Jayem Silvą. Ostatecznie jednak z powodu kontuzji Jay wypadł z walki, a w jego miejsce wszedł Darko Stošić. Michał do zmiany podszedł na spokojnie, bo uznał, że ma na tyle dużo czasu do samej walki, że będzie mógł przygotować się pod nowego przeciwnika.

Michał po raz ostatni walczył na gali KSW 57. Wystąpił wówczas w starciu wieczoru. Stanął do boju o pasa wagi ciężkiej z Philem de Friesem. Michał zdecydowanie postawił na stójkę w walce mistrzowskiej. De Fries szukał swojej szansy w parterze, ale trafiał też Kitę mocnymi ciosami, po których oczy Polaka już po pierwszej rundzie były bardzo mocno podbite i prawie zamknięte. Kita nie pozostawał dłużny mistrzowi, ale w drugiej rundzie Anglik szybko przeniósł walkę do parteru i tam mocno uderzał poważnie rozbitego Michała. W końcu sędzia wkroczył do akcji i przerwał starcie. Michał musiał uznać wyższość mistrza.

Dla Kity było to drugie podejście do walki o pas. W roku 2015 zmierzył się z ówczesnym mistrzem Karolem Bedorfem, ale przegrał przez nokaut. Po tym starciu losy Michała układały się w kratkę – zwycięstwa były przeplatane przegranymi. Kita bił się również poza KSW, ale po tym jak błyskawicznie znokautował Igora Pokrajaca na gali FEN, w roku 2020 powrócił do okrągłej klatki i tam w pięknym stylu rozbił Michała Andryszaka, co zapewniło mu walkę z De Friesem.

Michał, który ma za sobą bardzo długą i bogatą karierę w świecie MMA, nie kryje, że jest już bliżej niż dalej jej końca. Cały czas czuje jednak, że chce i może rywalizować na najwyższym poziomie, a walka z młodszym Darko Stošiciem ma to udowodnić.

Darko Stošić zadebiutował w zawodowym MMA sześć lat później niż Michał Kita i ma na swoi koncie stoczonych piętnaście pojedynków mniej w klatkach.

W KSW zadebiutował w tym roku podczas marcowej gali z numerem 59 i w mocnym stylu przywitał się z fanami organizacji. Rywalem Serba był Michał Włodarek, który dynamicznie rozpoczął walkę stawiając zdecydowanie na stójkę. Darko szybko jednak przejął inicjatywę, obalił i na macie kontrolował pojedynek. Pod koniec rundy Michał wrócił do stójki, ale Darko ponownie udanie przeniósł starcie do parteru. W drugiej odsłonie walka zdecydowanie dłużej rozgrywała się w stójce. W końcu jednak bój ponownie trafił do parteru, gdzie Darko trafił z góry potężnym ciosem w głowę Polaka tym samy nokautując go na macie.

Darko swoją przygodę ze sportami walki zaczynał od judo, w którym sięgnął dziesięciokrotnie po tytuł mistrza Serbii oraz dwukrotnie został mistrzem Bałkanów w kategoriach juniorskich. Potem zdecydował się na przejście do świata MMA, w którym bił się głównie w Serbii, ale też na Słowenii, w Czechach, Bośni i Hercegowinie, Austrii, Niemczech, Szwecji, USA, Grecji i Chorwacji. Zdobył tytuł mistrzowski marki Final Fight Championship i spróbował swoich sił w organizacji UFC.

To co łączy Darko z Michałem Kitą, to chęć do kończenia pojedynków przed czasem, w szczególności przez nokauty. Kita ma na swoim koncie dwanaście takich wygranych, a Stošić dziewięć. Obaj wywodzą się też ze sportów chwytanych – Kita z zapasów, a Darko z judo.

Ostatecznie jednak walka Michała Kity z Darko Stošiciem będzie bojem młodości z doświadczeniem. Co w tym zestawieniu weźmie górę i który z zawodników opuści klatkę jako zwycięzca? Przekonamy się już 5 czerwca podczas gali KSW 61.

Sprzedaż dostępów na galę KSW 61 na stronie KSWTV.COM

<< poprzedni  |   następny >>