KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

05-06-2021

KSW 61 – wyniki

Wyniki gali KSW 61, która odbyła 5 czerwca w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

 

Mariusz Pudzianowski rozbił Łukasza Jurkowskiego w parterze

W walce wieczoru gali KSW 61 doszło do starcia dwóch legend organizacji, zawodników, którzy mają ogromny wkład w historię i rozwój KSW. Mariusz Pudzianowski zderzył się w tym boju z pierwszym turniejowym mistrzem KSW Łukaszem Jurkowskim. 

Łukasz Jurkowski od samego początku postawił na mocne ataki w stójce i trafiał nimi „Pudziana”. Mariusz odpowiadał pojedynczymi ciosami, ale w końcu przechwycił nogę „Jurasa” i przeniósł starcie do parteru, gdzie obijał go ciosami z góry, aż do końca rundy.  

Druga runda rozpoczęła się podobnie, ale Mariusz zdecydowanie szybciej obalił i zaczął rozbijać Łukasza na macie, co bardzo skutecznie i brutalnie robił aż do kończącego gongu.

Bardzo zmęczony Jurkowski trzecią rundę rozpoczął mocną obrotówką na korpus, ale Mariusz Pudzianowski przetrwał, przeczekał kolejne ataki i ponownie obalił „Jurasa” i już na macie rozbił go ostatecznie.

Wynik: Mariusz Pudzianowski pokonał Łukasza Jurkowskiego przez TKO (uderzenia w parterze), 1:32, runda 3

GALERIA ZDJĘĆ

Salahdine Parnasse poddał Filipa Pejicia

Drugą walką wieczoru gali KSW 61 było starcie byłego mistrza wagi piórkowej Salahdine’a Parnasse z Filipem Pejiciem.

Ostrożnie i z dużą dozą respektu podeszli do siebie obaj zawodnicy. Fighterzy wymieniali się pojedynczymi ciosami i kopnięciami, toczyli też bój w klinczu, ale ostatecznie żaden z nich nie narzucił swojego stylu walki, ani nie przejął inicjatywy w boju. W końcu jednak, już w drugiej rundzie, Parnasse udanie przeniósł starcie do parteru i tam starał się kontrolować walkę. W pewnej chwili złapał przeciwnika w duszenie i nie wypuścił już ze swych rąk zwycięstwa w walce.

Wynik: Salahdine Parnasse pokonał Filipa Pejicia przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:14 runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Darko Stošić znokautował Michała Kitę

Jednym z dwóch pojedynków wagi ciężkie na gali KSW 61 było starcie byłego pretendenta do tytułu, doświadczonego Michała Kity, z młodym i mocnym Darko Stošiciem.

W tej walce nokaut wisiał w powietrzu od samego początku. Michał trafiał Darko potężnymi ciosami podbródkowymi. Serba chował się jednak za gardą i czekał na odpowiednią chwilę z odpowiedzią. W końcu Stošić wyprowadził potężny cios, po którym Michał padł na matę. Chwilę później Serb już w parterze dokończył dzieła zniszczenia, a sędzia przerwał walkę.

Wynik: Darko Stošić pokonał Michała Kitę przez KO (uderzenia w parterze), 4:05, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Patrik Kincl rozbił przed czasem Tomasza Romanowskiego

W szóstej walce gali KSW 61 lubiący dawać mocne boje Tomasz Romanowski zmierzył się z Patrkiem Kinclem.

Polak od samego początku bezustannie napierał na Czecha i trafiła go mocnymi ciosami. Kincl odpowiadał stójkowymi atakami, ale Romanowski nie odpuszczał i cała runda toczyła się pod jego dyktando.

W drugiej odsłonie walki sytuacja się odwróciła. Poza stójką kibice zobaczyli również starcie w parterze, gdzie Kincl zdobył górną pozycję i mocno obijał Romanowskiego. W końcu Czech całkowicie przejął inicjatywę i trafiał Polaka na tyle mocno i celnie, że sędzia zdecydował się przerwać starcie.

Wynik: Patrik Kincl pokonał Tomasza Romanowskiego przez TKO (uderzenia w parterze), 3:36, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Roman Szymański w emocjonującym boju pokonał Donovana Desmae

Były pretendent do pasa wagi lekkiej i piórkowej organizacji KSW przywitał w okrągłej klatce byłego pretendenta do tytułu mistrza organizacji Cage Warriors. W starciu tym Roman Szymański zmierzył się z Donovanem Desmae.

Zawodnicy narzucili sobie bardzo mocne tempo walki. Polak starał się ustawiać walkę pod swój styl i atakował rywala mocnymi ciosami. Próbował też obaleń, ale Donovan dobrze się bronił i nie pozostawał mu dłużny - również trafił mocnymi ciosami i kopnięciami.

W drugiej rundzie presja ze strony Szymańskiego nie zmniejszyła się. Polak trafiła kombinacjami i starał się zaskoczyć rywala nieszablonowymi akcjami. W końcu też udanie obalił przeciwnika i kontrolował walkę w parterze.    

W ostatniej odsłonie boju Szymański zdecydowanie szybciej obalił i zaczął prowadzić walkę na macie. W pewnej chwili Desmae próbował złapać technikę kończącą, ale Szymański szybko wrócił do kontrolowania walki i mocnego rozbijania rywala na macie.

Wynik: Roman Szymański pokonał Donovana Desmae przez jednogłośną decyzję sędziów (2 x 29-28, 30-27)

GALERIA ZDJĘĆ

Po ciężkim boju Karolina Owczarz pokonała Monikę Kučinič

Podczas gali KSW 61 w okrągłej klatce doszło do pojedynku pań, w którym Karolina Owczarz przywitała debiutującą w organizacji Monikę Kučinič.

Panie rozpoczęły ostrożnie i badawczo swoje starcie, ale szybko zaczęły pojawiać się mocne serie pięściarskie. W pewnej chwili Karolina zdecydowała się obalić i sprawdzić się z rywalką w parterze. Na macie kontrolowała pojedynek szukając skończenia przed czasem, ale ostatecznie gong zakończył pierwszą rundę.

W drugiej rundzie to Monika przez większą część rundy miała inicjatywę i mocno trafiała w stójce Karolinę. Polka w końcu jednak udanie obaliła i tym samy przerwała ataki rywalki. Na macie Owczarz kontrolowała starcie prawie do ostatnich sekund drugiej odsłony boju.

Kučinič od samego początku trzeciej rundy ruszyła z mocnym atakiem. Karolina próbowała obalić, ale ostatecznie sama znalazła się w trudnej sytuacji w parterze. Słowenka chciała zdominować na macie Polkę. Karolina broniła się szukając technik kończących i w końcu sama zaczęła kontrolować sytuację na macie. Pod koniec rundy Owczarz zdobyła dosiad i zaczęła rozbijać ciosami rywalkę. Ostatecznie jednak to sędziowie zdecydowali o wyniku walki i wskazali zwyciężczynią

Wynik: Karolina Owczarz pokonała Monikę Kučinič przez jednogłośną decyzję sędziów (2 x 30-27, 29-28)

GALERIA ZDJĘĆ

Ivan Erslan rozbił Przemysława Mysialę

W trzecim boju gali w okrągłej klatce spotkało się dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej - Ivan Erslan zmierzył się z Przemysławem Mysialą.

Od samego początku walki obaj zawodnicy zafundowali sobie mocne stójkowe wymiany. Obaj też trafiali się coraz silniejszymi ciosami. W końcu Erslan wyprowadził cios, po którym Mysiala znalazł się w tarapatach. Mimo iż Polak się bronił kolejne ciosy Ivana dokończyły dzieła zniszczenia, a sędzia zdecydował o przerwaniu walki.

Wynik: Ivan Erslan pokonał Przemysława Mysialę przez TKO (uderzenia w parterze), 4:02, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Damian Stasiak szybko poddał Andreiia Liezhnieva

Damian Stasiak, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi koguciej, pojawił się ponownie w okrągłej klatce i podczas gali KSW 61 przywitał w niej debiutującego w KSW Ukraińca Andreiia Liezhnieva.

Obaj zawodnicy od początku postawili na stójkowe wymiany. W pewnym momencie Liezhniev trafił mocnym prawym, po którym Stasiak wylądował na macie. Starcie trafiło do parteru, a tam Polak złapał rywala w trójkąt nogami i zmusił go do poddania się.

Wynik: Damian Stasiak pokonała Andreiia Liezhnieva przez poddanie (trójkąt nogami), 2:41, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Adam Niedźwiedź udusił Jakuba Kamieniarza

W pierwszej walce gali KSW 61 Jakub Kamieniarz i Adam Niedźwiedź rozgrzali publiczność zgromadzoną w Ergo Arenie i przed ekranami telewizorów.

Już na początku starcia Jakub Kamieniarz trafił rywala prawym sierpem, po którym Adam Niedźwiedź upadł na matę. Walka szybko przeniosła się na ziemię, a tam sytuacja się odwróciła i to Adam przejął inicjatywę. Chwilę później Kamieniarz trafił w duszenie rękami, ale mimo iż Adam trzymał go w nim przez długi czas, ostatecznie Jakub przetrwał, a gong kończący pierwszą rundę przerwał starcie.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej rundy Niedźwiedź zaatakował, ale trafił w duszenie gilotynowe w wykonaniu Kamieniarza. Adam szybko jednak odzyskał inicjatywę i zaczął kontrolować starcie w parterze. Pod koniec rundy Niedźwiedź zaatakował duszeniem trójkątnym rękami, po którym Kamieniarz odklepał poddanie.

Wynik: Adam Niedźwiedź pokonał Jakuba Kamieniarza przez poddanie (trójkąt rękami), 4:34, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

<< poprzedni  |   następny >>