KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-07-2021

Droga do KSW 62 – Marcin Krakowiak i Tomasz Jakubiec

Podczas gali KSW 62 dojdzie do zderzenia dwóch efektowanie walczących wojowników. Obaj w zeszłym roku zadebiutowali w okrągłej klatce i obaj dali świetne pojedynki.

Marcin Krakowiak po raz pierwszy zawalczył dla największej polskiej marki MMA w grudniu zeszłego roku. Podczas gali KSW 57 zmierzył się z Kacprem Koziorzębskim. Dynamicznie i ofensywnie rozpoczęli spotkanie obaj zawodnicy, ani na chwilę nie zwalniając tempa i od początku szukając nokautu. Obaj zafundowali sobie prawdziwą wojnę w klatce i mimo zmęczenia cały czas pokazywali niebywałą wolę walki i determinację. Pod koniec trzeciej rundy Marcin Krakowiak złapał rywala w duszenie, już nie odpuścił i wyszedł z klatki jako zwycięzca. Starcie Krakowiaka z Koziorzębskim zostało po gali wybrane walką wieczoru i nagrodzone bonusem.

Marcin Krakowiak jest dziś na fali dwóch zwycięstw z rzędu, a ostatnią wygraną pokazał, że poddania są jego ulubioną bronią. Reprezentant Octopus Łódź i Wolbórz do tej pory wygrał dziesięć walk i wszystkie zwycięskie boje kończył przed czasem. Sześć razy poddawał rywali, a cztery nokautował. Parterowe umiejętności Marcin wykorzystuje nie tylko w MMA - jest medalistą mistrzostw Polski BJJ, BJJ No Gi, zdobywcą pucharu Polski ADCC oraz pucharu Polski BJJ.

Zanim Marcin trafił do KSW wystąpił w programie „Tylko Jeden” i już w trakcie trwania show pokazał, że mocne starcia są tym, co lubi pokazywać w klatce. Po pokonaniu Pawła Kiełka, „Krakus" spotkał się dwukrotnie z Tomaszem Romanowskim, a ich trzyrundowa wojna z półfinału została okrzyknięta najlepszym pojedynkiem całego programu.

Tomasz Jakubiec, tak samo jak Marcin Krakowiak, ma na swoim koncie trzynaście pojedynków w zawodowym MMA. W klatce KSW zadebiutował podczas gali KSW 53 i zmierzył się w niej z Andrzejem Grzebykiem. Starcie to rozpoczęło się błyskawicznie od ostrych wymian w stójce i w ten sposób zawodnicy przewalczyli całą pierwszą rundę. Na początku drugiej odsłony Tomasz został trafiony potężnym lewym prostym, po którym już na macie musiał uznać wyższość przeciwnika.

Pojedynek z Grzebykiem przerwał świetną serię pięciu zwycięstw z rzędu Tomasza Jakubca, w trakcie których Tomasz zdobył tytuł mistrzowski organizacji Armia Fight Night. Ten sukces i świetna passa wygranych przypieczętowały decyzję o wejściu do największej organizacji MMA w Europie.

Tomasz swoją przygodę z matą rozpoczął od boksu, ale szybko przerzucił się na brazylijskie jiu-jitsu, w którym nie tylko często walczył, ale również uzyskał czarny pas. Tomasz walczył też amatorsko w MMA - zdobywał medale mistrzostw Polski i lokalnych wydarzeń, a w roku 2013 spróbował swoich sił w profesjonalnym starciu.

Dziś Jakubiec ma na swoim koncie dziesięć wygranych w zawodowym MMA. Z tego pięć pojedynków zakończył przed czasem, aż cztery razy nokautując swoich rywali.

Podczas gali KSW 62 Tomasz Jakubiec będzie chciał się odbić po przegranej i wrócić na drogę zwycięstw. Marcin Krakowiak liczy natomiast na utrzymanie dobrej passy i dopisanie do swojego rekordu trzeciej wygranej z rzędu. Niezależnie jednak od planów obu zawodników, starcie zapowiada się bardzo efektownie. Jak natomiast się zakończy? Przekonamy się już 17 lipca. 

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

20-10-2021

KSW64: Vademecum PPV

Szczegółowe informacje na temat PPV, jak i gdzie zamówić dostęp do KSW64. KSW64 : 23/10/2021, START: 19:00.   POLSAT BOX Jak zamówić galę KSW...