KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

14-07-2021

Droga do KSW 62 – Szymon Kołecki i Akop Szostak

Szymon Kołecki i Akop Szostak nie kryją, że za sobą nie przepadają. Podczas gali KSW 62 słowne utarczki między zawodnikami znajdą swój finał w okrągłej klatce.

Wydarzenie będzie można zobaczyć w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie oraz sieciach kablowych, a także na KSWTV.com i Ipla.tv. Transmisja z gali rozpocznie się o godzinie 20:00.

Starcie pomiędzy Szymonem Kołecki i Akopem Szostakiem wzbudza wiele emocji. Panowie nie pałają do siebie sympatią i planują udowodnić sobie coś w klatce. Szymon Kołecki nie kryje, że nie widzi dla siebie innej możliwości jak wygrana, ale chociaż początkowo nastawiał się na szybki nokaut, teraz chce wywierać na rywalu ciągłą presję i dominować nad nim na macie. Jeśli w trakcie walki pojawi się możliwość znokautowania Akopa, wykorzysta ją, ale nie będzie na siłę szukał szybkiego skończenia boju.

Szymon Kołecki ostatni raz walczył w styczniu podczas gali KSW 58. Jego starcie z Martinem Zawadą było jedną z najważniejszych atrakcji tej gali. Obaj zawodnicy wrócili do klatki po dłuższej przerwie od startów i obaj przygotowali na walkę zupełnie inny plan. Zawada postawił na stójkę, a Kołecki na starcie w parterze. Początkowo wydawało się, że to założenia Martina są skuteczniej realizowane, ale z każdą minutą walki to Szymon Kołecki lepiej wdrażał w życie swoją strategię i ostatecznie wygrał całą walkę na punkty. Dla Szymona był to poważny sportowy krok wprzód, Martin Zawada dysponował bowiem znacznie większym doświadczeniem w klatce.

Kołecki trafił do KSW w roku 2019 i już w pierwszym boju zderzył się z Mariuszem Pudzianowskim, którego pokonał w pierwszej rundzie starcia. W drugim boju Szymon zmierzył się z Damianem Janikowskim i również z tej walki wyszedł zwycięsko.

Były mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów ma dziś na swoim koncie dziesięć pojedynków na zasadach MMA. Dziewięć z nich wygrał, a osiem zakończył nokautami.

Chociaż Akop Szostak nie jest stawiany w roli faworyta nadchodzącego pojedynku, odpowiada mu taka sytuacja. Uważa bowiem, że to na Szymonie spoczywa większa presja i to ona może znacznie więcej stracić przegrywając nadchodzący bój.

Akop po raz ostatni walczył w KSW w maju roku 2019. W klatce zmierzył się wówczas z innym popularnym zawodnikiem wywodzącym się ze sportów siłowych - Erko Junem. Starcie nie ułożyło się po myśli Szostaka, który został znokautowany już w pierwszej minucie pojedynku.

Akop zadebiutował w KSW kilka miesięcy wcześniej, ale i w tej walce nie mógł rozwinąć skrzydeł. Jego pojedynek z Jamiem Sloanem nie został rozstrzygnięty, bowiem Anglik nie mógł kontynuować walki po przypadkowym trafieniu w oko jakie otrzymał od rywala.

Akop Szostak swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2015 i był to debiut niezwykle udany - Akop błyskawicznie znokautował swojego rywala już w pierwszej minucie starcia. Potem dopisał do swojego rekordu jeszcze dwie wygrane, ale dwa razy musiał też uznać wyższość rywali w klatce.

Po tym jak Akop spróbował swoich sił w organizacji KSW, postanowił sprawdzić się w organizacji EFM, gdzie rozbił ciosami Radosława Słodkiewicza. Po walce Szostak zapowiedział, że chce mocnego sportowego wyzwania. Na horyzoncie pojawiła się możliwość konfrontacji z Szymonem Kołeckim. Akop nie zastanawiał się długo nad decyzją i postanowił sprawdzić się w starciu z byłym mistrzem olimpijskim.

Szostak zapowiada, że w pojedynku z Szymonem nie ma nic do stracenia, a wiele do zyskania. Kołecki liczy na dominację i twardą realizację założonego planu na walkę. Który jednak z nich lepiej wprowadzi swoją taktykę w życie i wyjdzie z tego boju jako zwycięzca? Przekonamy się już 17 lipca podczas gali KSW 62. 

 

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

20-10-2021

KSW64: Vademecum PPV

Szczegółowe informacje na temat PPV, jak i gdzie zamówić dostęp do KSW64. KSW64 : 23/10/2021, START: 19:00.   POLSAT BOX Jak zamówić galę KSW...