KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-08-2021

Lipiec w KSW

Lipiec w KSW w zdecydowanej większości upłynął pod znakiem gali KSW 62, która odbyła się w warszawskim studiu ATM.

Piąta gala KSW w roku 2021 otworzyła jednocześnie drugie półrocze konfrontacji zawodników w okrągłej klatce. Wakacyjne wydarzenie przyniosło mocne walki zakończone nokautami i poddaniami, ale też prawdziwe wojny w klatce, które dotrwały do decyzji sędziowskich.  

W walce wieczoru gali KSW 62 doszło do starcia Szymona Kołeckiego z Akopem Szostakiem. Panowie przed walką nie kryli, że za sobą nie przepadają. Ich słowne utarczki znalazły więc finał w okrągłej klatce, w której obaj zawodnicy poszli na otwartą, zakończoną błyskawicznie wojnę. W jednej ze stójkowych wymian Akop Szostak padł na matę po ciosie podbródkowym Szymona Kołeckiego.

W drugim starciu wieczoru Andrzej Grzebyk zrewanżował się Mariusowi Zaromskisowi za przegraną sprzed kilku miesięcy, kiedy to złamał nogę w pierwszej rundzie pojedynku. Tym razem bój zakończył się nokautem i Andrzej wyszedł z walki jako zwycięzca.

W pozostałych pojedynkach fani mieli okazję zobaczyć aż pięć skończeni przed czasem i dwie bitwy zakończone na kartach sędziowskich.   

Za najlepsze starcie wydarzenia uznano trzyrundowy pojedynek pomiędzy Sebastianem Rajewskim a Arturem Sowińskim. Andrzej Grzebyk otrzymał natomiast nagrodę za nokaut na Mariusu Zaromskisie. Dodatkowa nagroda za poddanie wieczoru powędrowała do Lom-Aliego Eskieva, który popisał się trójkątem rękoma i w ten sposób odklepał Gilbera Ordoñeza.

W trakcie ostatniej gali zapowiedziano również KSW 63, podczas którego dojdzie do mistrzowskiego boju Roberto Soldicia z Patrikiem Kinclem. 

W lipcu ogłoszono też, że Emilia Czerwińska, utytułowana kickbokserka, podpisała kontrakt z KSW. Dodatkowo Mamed Khalidov został nominowany w kategorii Nokaut Roku w prestiżowym plebiscycie World MMA Awards, za efektowne kopnięcie z wyskoku kończące walkę ze Scottem Askhamem na gali KSW 55, a Kasia Motloch została nominowana w kategorii Ring Girl Roku.

Fani mieli również okazję zobaczyć sporo ciekawych materiałów medialnych związanych z KSW, wśród których znalazł się wywiad Andrzeja Kostyry z Martinem Lewandowskim dla „Super Expressu” i rozmowa Artura Mazura z Maciejem Kawulskim dla serwisu WPSportoweFakty.pl.

W ostatnim dniu miesiąca KSW przypomniało fanom pełną galę KSW 42, podczas której doszło do drugiej walki Tomasza Narkun z Mamedem Khalidovem.

 

<< poprzedni  |   następny >>