KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

19-08-2021

„Walczę tak, aby zwyciężyć” – Michał Andryszak przed starciem ze Stosiciem na KSW 63

Michał Andryszak, który zaraz po debiucie w KSW Darko Stosicia, zapowiedział, że chciałby z nim zawalczyć, podczas gali KSW 63 spotka się z Serbem w okrągłej klatce.

Bilety na galę KSW 63, która odbędzie się w ATM Studio w Warszawie, są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Darko Stosić zadebiutował w KSW w marcu tego roku i znokautował Michała Włodarka. Zaraz po tej walce Michał Andrszak zaproponował Darko spotkanie w klatce.

- Zawsze jako sportowiec chcę realizować swoje ambicje, a Darko jest dla mnie ciekawym pomysłem na dalszych rozwój – wyjaśnia Michał. - Po pierwsze, pokonał rywala, z którym ja przegrałem. Po drugie, zwyciężył w fajny, spektakularny sposób. Jest więc dla mnie ciekawym celem i mocnym wyzwaniem. Ja nigdy sobie rywali nie wybieram, ale jeśli już wskazuję z kim chciałbym się zmierzyć, to biorę pod uwagę najtrudniejszych przeciwników.

Zarówno Michał, jak i Darko słyną z nokautowania przeciwników. Andryszak jest jednak gotowy na to wyzwanie.

- Myślę, że jako zawodnik z tak dużym stażem i doświadczeniem posiadam umiejętności, które pozwolą mi go pokonać. Oczywiście Darko też posiada argumenty, które mogą przeważyć szalę na jego korzyść, ale na tym polega właśnie ta zabawa - kto lepiej wykorzysta swoje atuty. Każdy ma jakieś słabe strony i miejsca, w które można uderzyć. Jest więc parę pomysłów na Darko.

Michał w swoim ostatnim boju brutalnie zdominował Guto Inocente, rozbił go w parterze i poddał. Już wówczas mówił, że zmienił swoje podejście do walczenia i nie nastawia się na błyskawiczne wojny, z których słynął, bo stał się bardziej dojrzałym zawodnikiem.

- Okoliczności, które w życiu mnie spotkały, zmusiły mnie do rozwoju jako człowieka. Przede wszystkim jesteśmy jednak ludźmi, a zawodnikami w dalszej kolejności. Im lepszym człowiekiem się stajesz, tym będziesz lepszym zawodnikiem i to się przenosi bezpośrednio na matę. Mistrzem sali można być zawsze, a ja chciałbym być mistrzem walki. Chciałbym swoją postawą zadowolić przede wszystkim najbliższych, którzy są wokół mnie i razem ze mną wkładają w moją karierę mnóstwo pracy. Nierozsądnym byłoby nie wykorzystywać tego wsparcia. Walczę tak, aby zwyciężyć, a nie po to, aby wszyscy mi przyklaskiwali. Chyba nieco się wcześniej zapomniałem i chciałem za bardzo ucieszyć wszystkich tych, którzy są ze mną, gdy jest dobrze, a kiedy się karta odwraca, oni odwracają się razem z nią.

Michał stara się jednak nie wybiegać zbyt daleko w przyszłości i skupia się na nadchodzącym boju.

– Ambicji sportowej nigdy mi nie brakowało i zestawienie z Darko jest tego najlepszym dowodem. Mógłbym szukać łatwiejszych walk, z których mógłbym dla siebie więcej wyciągnąć z biznesowego punktu widzenia. Ja jednak podchodzę do sportu bardzo zadaniowo i bardzo wyzwaniowo. Chcę się stawać jak najlepszym zawodnikiem. Zawsze pas jest mile widziany, ale nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Najbliższym celem jest Darko.

Do walki Michała Andryszaka z Darko Stosiciem dojdzie już 4 września podczas gali KSW 63.

<< poprzedni  |   następny >>