KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

30-08-2021

Droga do KSW 63 – Michał Andryszak i Darko Stošić

Ten pojedynek wisiał w powietrzu od kiedy tylko Darko Stošić przekroczył próg okrągłej klatki i pokonał w niej pierwszego rywala. Teraz, podczas gali KSW 63, dojdzie do potężnego zderzenia w wadze ciężkiej, w którym tryumfalnych pochód Stosicia przez KSW spróbuje zatrzymać Michał Andryszak.

Galę KSW 63 można oglądać w systemie PPV na KSWTV.com, Ipla.tv oraz w Cyfrowym Polsacie i sieciach kablowych. Start transmisji godzina 20:00.

Michał Andryszak, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW, zaproponował Darko walkę zaraz po tym jak ten udanie zadebiutował pod banderą polskiej organizacji. Zanim jednak doczekał się realizacji swojego pomysłu na pojedynek, Darko rozbił kolejnego przeciwnika w okrągłej klatce. 

Teraz Michał stanie w końcu przed wyzwaniem, którego chciał i spróbuje rozbić Stošicia.

Andryszak po raz ostatni walczył w KSW w styczniu tego roku. Podczas gali KSW 58 zmierzył się z Guto Inocente. Polak przez całą walkę z Brazylijczykiem skutecznie wprowadzał w życie swój plan na pojedynek. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie, po kilku wymianach w stójce udanie przenosił starcie do parteru i tam dominował nad rywalem. W końcu złapał zmasakrowanego przeciwnika w trójkąt rękami i zmusił go do poddania się.

Dzięki ostatniej wygranej Michał wrócił na drogę zwycięstw po porażce z rąk Michała Kity i zamierza długo na niej pozostać. Andryszak słynie ze swojego błyskawicznego i brutalnego stylu walki, który przynosił mu do tej pory efektowne zwycięstwa, ale też szybkie przegrane. Teraz jednak Michał postanowił zmienić swoje podejście do walczenia i skupić się na tym, aby jak najskuteczniej wprowadzać w życie przygotowany plan na walkę. Tak właśnie podszedł do starcia z Guto Inocente, co przyniosło mu zwycięstwo nie w pierwszych sekundach walki, ale również przed czasem.

Darko Stošić przebojem wdarł się do organizacji KSW i rozbił przed czasem dwóch mocnych rywali.

Debiutując w okrągłej klatce Serb zmierzył się z Michałem Włodarkiem. Darko przez całą walkę dominował w parterze i tam też znokautował rywala jednym potężnym uderzeniem.

W drugim boju Darko zmierzył się z byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego KSW Michałem Kitą. W starciu tym nokaut wisiał w powietrzu od samego początku. Michał trafiał Darko potężnymi ciosami podbródkowymi. Serb chował się jednak za gardą i czekał na odpowiednią chwilę z odpowiedzią. W końcu Stošić wyprowadził mocny prawy, po którym Michał padł na matę. Chwilę później Serb już w parterze dokończył dzieła zniszczenia, a sędzia przerwał walkę.

Dwie mocne wygrane w okrągłej klatce zapewniły Darko możliwość walki o pas z mistrzem Philem de Friesem. Niestety Anglik doznał kontuzji, która wykluczyła go z tego pojedynku. Serb przyjął więc wyzwaniem Michała Andryszaka i uznał, że przed walką o pas dopisze do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.

Darko ma dziś na swoim koncie piętnaście wygranych, z których jedenaście zdobył przed czasem, z czego dziesięć przez nokaut. Stošić dziewięć razy zwyciężał w pierwszej rundzie pojedynku. 

Michał może pochwalić się ponad dwudziestoma wygranymi walkami, z których ani jedna nie dotrwała do decyzji sędziowskiej. Popularny „Longer” aż czternaście razy nokautował swoich rywali. Dwadzieścia razy natomiast wygrywał już w pierwszej rundzie.

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące starcie w królewskiej kategorii wagowej zakończy się przed czasem. Który jednak z zawodników padnie na matę, a który tryumfalnie uniesie ręce w geście zwycięstwa? Przekonamy się już 4 września podczas gal KSW 63. 

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

20-10-2021

KSW64: Vademecum PPV

Szczegółowe informacje na temat PPV, jak i gdzie zamówić dostęp do KSW64. KSW64 : 23/10/2021, START: 19:00.   POLSAT BOX Jak zamówić galę KSW...