KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-10-2021

Wrzesień w KSW

Dwie gale zdominowały pierwszy powakacyjny miesiąc w tym roku - KSW 63, która odbyła się na początku września i KSW 64, która odbędzie się w październiku.

Szósta gala KSW w tym roku przyniosła fanom dziewięć emocjonujących bojów i początek historii prowadzącej do jednej z najciekawszych walk w historii organizacji. W walce wieczoru gali KSW 63 doszło do starcia Roberto Soldicia z Patrkiem Kinclem. Popularny „Robocop" powrócił do kategorii półśredniej, by w okrągłej klatce bronić tytułu i ponownie pokazał, że w swojej kategorii nie ma sobie równych. Po zwycięskiej walce Soldić wyskoczył z klatki i w rozmowie z Mamedem Khalidovem namówił go na wspólny bój. Na razie nie wiadomo kiedy dojdzie do walki mistrzów, ale wiadomo, że musi się ona odbyć.

Podczas gali KSW 63 kibice od pierwszej do ostatniej walki zobaczyli zarówno poddania, nokauty, jak i bardzo emocjonujące trzyrundowe batalie. Jak po każdym wydarzeniu i tym razem szefowie organizacji nagrodzili ich zdaniem najlepsze akcje i starcie gali. Za walkę wieczoru uznany został pojedynek Pawła Pawlaka z Damianem Janikowskim. Z kolei dodatkową nagrodę za najlepszy nokaut wieczoru otrzymał Tomasz Romanowski. Poddaniem wieczoru okrzyknięto natomiast przepiękną gilotynę, którą Jakub Wikłacz poddał byłego mistrza wagi koguciej, Antuna Racicia.

W trakcie wrześniowego wydarzenia zapowiedziano również galę KSW 64. Największa Polska organizacja MMA powróci z nią do Atlas Areny, w której od lat odbywają się największe gale organizacji. 23 października w Łodzi do pierwszej obrony pasa stanie mistrz kategorii koguciej, Sebastian Przybysz, który w walce wieczoru zmierzy się z Bruno Santos. Na KSW 64 do klatki powróci też Mariusz Pudzianowski i zmierzy się z senegalskim „Bombardierem” Serigne Ousmane Dią. W starciu świetnie zapowiadających się i niepokonanych młodych talentów Robert Ruchała podejmie Patryka Kaczmarczyka, a jedną z innych ciekawych walk będzie bój Karoliny Owczarz z Sylwią Juśkiewicz.

Podczas KSW 64 dojdzie też do bardzo ciekawego debiutu. Podwójny mistrz FEN oraz Babilon MMA, Daniel Rutkowski, wejdzie po raz pierwszy do okrągłej klatki i zmierzy się w niej z autorem jednego z najszybszych nokautów w historii KSW, Filipem Pejiciem.

Poza ogłoszeniami kolejnych walk zapełniających kartę gali KSW 64, w ostatnim miesiącu fani mogli również zapoznać się z ciekawymi wywiadami jakich udzielili szefowie KSW, Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. Martin Lewandowski był gościem Filipa Sadowskiego w audycji „Normalne Rozmowy” i udzielił wywiadu Arturowi Mazurowi z serwisu WPSportoweFakty.pl. Maciej Kawulski wystąpił natomiast w popularnej audycji „Trójkąt Towarzyski”.