KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

06-03-2022

Droga do KSW 68 – Albert Odzimkowski i Tommy Quinn

Podczas gali KSW 68 walczący przed własną publicznością Albert Odzimkowski przywita w okrągłej klatce debiutującego w niej Irlandczyka, Tommy Quinna.

Ostatnie kilka sztuk biletów na płycie dostępne na eBilet.pl. #VisitRadom

Hala widowiskowo-sportowa Radomskiego Centrum Sportu w dużej części wypełni się fanami Alberta Odzimkowskiego, który słynie z tego, że ma bardzo oddanych kibiców. Ich doping ma wspomóc w walce popularnego „Złotego”, który spróbuje zdobycie pierwszą wygraną w okrągłej klatce.

Albert Odzimkowski przeżywa trudniejszy okres w karierze. Radomianin jest po trzech przegranych z rzędu. W klatce KSW musiał uznać wyższość Michała Michalskiego, Christiana Eckerlina oraz Jasona Radcliffe'a.

Albert znany jest ze swojego widowiskowego stylu walki, co pokazał w debiucie dla KSW. Jego starcie z Michałem Michalskim zostało wybrane najlepszą walką wieczoru i nagrodzone bonusem. W drugim boju Albert dała bardzo wyrównany pojedynek, ale ostatecznie przegrał go na punkty, po niejednogłośnej decyzji sędziów. Trzecia konfrontacja zakończyła się dla Odzimkowskiego najszybciej, został w niej znokautowany.

Odzimkowski wchodząc do KSW był na fali trzech wygranych z rzędu. Od początku kariery stoczył siedemnaście pojedynków, z których jedenaście zakończyło się jego tryumfami. Co ciekawe, tylko dwie jego walki w karierze dotrwały do werdyktu sędziowskiego. Albert zawsze szuka skończeń przed czasem, co pokazał w trzech pojedynkach zakończonych nokautem i siedmiu wygranych przez poddanie.

Albert chce wrócić do wygrywania, szczególnie w sytuacji toczenia boju przed własnymi fanami. Spróbuje tego dokonać w pojedynku, w którym jego rywalem będzie Tommy Quinn.

Tommy Quinn swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2008 w irlandzkiej organizacji Ultimate Conflict i szybko zdobył cztery wygrane z rzędu. Dziś pochodzący z Zielonej Wyspy zawodnik ma na swoim koncie trzynaście pojedynków, z których osiem zakończyło się jego wygranymi.

Quinn do tej pory bił się głównie w Anglii i Irlandii. 32-latek z Londonderry miał okazję walczyć dla takich organizacji jak King of the Ring czy Cage Warriors. W roku 2019 wszedł do klatki amerykańskiego Bellatora, który przygotował galę w Newcastle i w ładnym stylu znokautował Martina Hudsona.

Ostatnią walkę Quinn stoczył na gali Total Combat 79 w Anglii i zdobył mistrzowski pas wagi średniej.

Tommy Quinn do świata MMA trafił dość przypadkowo. Poszedł na pierwszy trening razem z kolegą, który go o to poprosił. Po kilku miesiącach na macie kolega zrezygnował, a Tommy został i do dziś toczy swoje boje. Teraz po raz pierwszy w karierze będzie się bił poza Wyspami Brytyjskimi.

Quinn zapowiada, że szykuje się na piętnaście minut ciężkiego boju. Nie zamierza narzucać sobie dodatkowej presji na barki nastawiając się na skończenie przed czasem, ale chce dać dobre show w klatce. W starciu z Albertem Odzimkowskim, który również lubi efektowne boje, może okazać się to przepisem na emocjonujący pojedynek. Który z zawodników wyjdzie jednak z niego zwycięsko? Przekonamy się już 19 marca podczas gali KSW 68 w Radomiu.

Wydarzenie objęte jest patronatem Pana Prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego.

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Podczas gali KSW 68 walczący przed własną publicznością Albert Odzimkowski przywita w okrągłej klatce debiutującego w niej Irlandczyka, Tommy Quinna. Ostatnie kilka sztuk...