KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

11-05-2022

„Obaj słyniemy z mocnych ciosów” – Rafał Kijańczuk przed galą KSW 70

Podczas gali w Łodzi fani KSW po raz drugi zobaczą w akcji Rafała Kijańczuka, który znany jest z posyłania na deski swoich rywali.

Bilety na galę KSW 70 są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Rafał zadebiutował w okrągłej klatce w marcu na gali KSW 68. Zmierzył się wówczas z Yannem Kouadją i znokautował go już w trzeciej minucie pojedynku.

– Może odrobinę zbyt mocno rozpocząłem starcie, ale generalnie tak to miało wyglądać – wspomina dziś Rafał. – Planowaliśmy nieco inne wykonanie, ale sposób zakończenia wyszedł taki, jak sobie zakładaliśmy z trenerami.

Rafał przyznaje, że sam początek walki zawsze generuje w nim największe emocje. 

– Mam tak, że emocje ze mnie nieco schodzą po około dwóch, trzech minutach walki i wówczas lepiej wykonuję to, co miałem założone. W ostatnim boju walka nie dotrwała do tej chwili. Nie odczuwam jednak specjalnie stresu związanego z samym początkiem pojedynku. Bardziej jest ciekaw tego, jak będzie wyglądało pierwsze zwarcie.

Podczas gali KSW 70 Rafał zmierzy się z Iavnem Erslanem, zawodnikiem zajmującym drugie miejsce w rankingu wagi półciężkiej KSW. Erslan, podobnie jak Rafał, słynie z mocnych, efektownych bojów i skończeni przed czasem. Do tej pory przegrał w karierze tylko raz, gdy walczył o pas KSW z Tomaszem Narkunem.

– Bardzo niebezpieczny rywal. Podobny do mnie, dynamiczny, dobrze rusza się na nogach i poluje na nokaut. Nie za dużo wiadomo o jego parterze i zapasach. Będzie to jednak walka dwóch uderzaczy i nie sądzę, żeby ktoś sięgał po broń parterową. Obaj słyniemy z mocnych ciosów, to jest naszą silną stroną i raczej to będziemy starali się wykorzystać w klatce.

Po debiucie w KSW Rafał wskoczył na piąte miejsce rankingu wagi półciężkiej, na razie jednak nie myśli o pasie i kolejnych bojach.

– Nie zastanawiam się nad tym co będzie jak pokonam Ivana, bo sama propozycja tego starcia była dla mnie zaskoczeniem. Dwa miesiące po przednim starciu dostaję taką mocną walkę. Widocznie się spodobałem szefom federacji. Uznali zapewne, że skoro poszło mi tak łatwo, to teraz dostanę znacznie trudniejszy test. Fajnie, bo czuję się doceniony takim zestawieniem i propozycją walki na tej gali.

Do starcie Rafała Kijańczuka z Ivanem Erslanem dojdzie już 28 maja podczas gali KSW 70 w łódzkiej Atlas Arenie.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Podczas gali w Łodzi fani KSW po raz drugi zobaczą w akcji Rafała Kijańczuka, który znany jest z posyłania na deski swoich rywali. Bilety na galę KSW 70 są już w sp...