KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

14-08-2022

Droga do KSW 73 - Radosław Paczuski i Jason Radcliffe

Bohaterami mocnego starcia w wadze półśredniej na gali KSW 73 będzie niepokonany Radosław Paczuski i lubiący nokautować rywali, Jason Radcliffe.

Bilety na galę KSW 73 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Dla Radosława Paczuskiego walka na gali KSW 73 będzie drugim starciem w okrągłej klatce. Podczas gali KSW 70 Polak zmierzył się z Jasonem Wilnisem. Dzięki umiejętnościom dwóch utytułowanych kickboxerów fani mogli podziwiać prawdziwe mocne, stójkowe wymiany w trakcie konfrontacji w klatce. Ostatecznie jednak w trzeciej odsłonie boju Wilnis doznał kontuzji palca przy upadku na matę i walka zakończyła się wygraną Polaka. Paczuski pokazał się w całej walce ze świetnej strony i dopisał do swojego rekordu w MMA kolejną wygraną. Dzięki temu reprezentant Uniq Fight Club pozostaje niepokonany w zawodowym MMA.

Radek ma dziś za sobą cztery wygrane w zawodowym MMA, ale jego doświadczenie w sportach walki jest znacznie bogatsze. Polak przygodę z ringiem rozpoczął od boksu, w którym stoczył około trzydziestu amatorskich pojedynków. Potem przyszedł czas na kickboxing i muay thai. Paczuski ma za sobą ponad setkę walk amatorskich i kilkadziesiąt zawodowych bojów w kickboxingu. Na koncie posiada między innymi tytuł mistrza świata i mistrza Polski w tej dyscyplinie sportu. Wywalczył też tytuł wicemistrza Europy w muay thai. Na zawodowych ringach zdobył pas mistrzowski organizacji DSF Kickboxing Challenge i Fight Exclusive Night.

Przed nadchodzącą konfrontacją z Radcliffe’em Paczuski czuje, że jego rywal może próbować zdobyć nad nim przewagę w parterze. Polak zapewnia jednak, że jest na to gotowy, a dzięki dopingowi własnej, warszawskiej publiczności, będzie miał dodatkowe wsparcie w boju z Anglikiem.

Jason Radcliffe góruje doświadczeniem w MMA nad Radosławem Paczuskim. Anglik ma na swoim koncie blisko 30 zawodowych pojedynków, z których 15 wygrał przed czasem. Jason najczęściej nokautuje swoich przeciwników, ale bywa, że sam również pada pod siłą ich ciosów. Tak też zdarzyło się w trakcie jego ostatniej walki dla KSW. Jason zmierzył się wówczas z Michałem Materlą i został przez niego powalony w pierwszej rundzie starcia.

Radcliffe ma za sobą cztery walki w KSW. Debiutując w polskiej organizacji pokonał bardzo doświadczonego Antoniego Chmielewskiego. W okrągłej klatce znokautował też Alberta Odzimkowskiego i uległ Damianowi Janikowskiemu.

Jason walczy w zawodowym MMA od roku 2011. W 2016 roku zdobył mistrzowski pas brytyjskiej organizacji Contenders. Później walczył też o tytuł mistrzowski organizacji Cage Warriors i Diamondback FC, ale nie udało mu się ich zdobyć. "The Assassin" w karierze toczył boje m.in. na galach Bellator MMA, wspomnianego wcześniej Cage Warriors, a także Indyjskiej organizacji Super Fight League.

Pojedynek Radosława Paczuskiego z Jasonem Radcliffe’em może okazać się bojem, w którym nokaut będzie dosłownie wisiał w powietrzu. Czy jednak któryś z zawodników ostatecznie padnie na matę? Przekonamy się już 20 sierpnia podczas gali KSW 73 na Torwarze.