KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

25-08-2022

Droga do KSW 74 – Anita Bekus i Sofiia Bagishvili

Do tego pojedynku miało dojść podczas gali KSW 70, ale Sofiia Bagishvili musiała wycofać się z walki z powodu złamanego nadgarstka. Teraz jednak Gruzinka stanie w końcu w szranki z najlepszą zawodniczką organizacji KSW, Anitą Bekus.

Bilety na KSW 74 w sprzedaży na ebilet.pl.

Anita Bekus ma na swoim koncie osiem pojedynków w zawodowym MMA i jest niepokonana w organizacji KSW. Polka zadebiutowała w okrągłej klatce podczas gali KSW 65 i zmierzyła się z wymagającą i bardziej doświadczoną Czeszką, Magdaleną Sormovą. Starcie rozegrało się na pełnym dystansie, a zwycięsko wyszła z niego Anita. W drugim boju Bekus pokonała Robertę Zocco, która weszła do walki w zastępstwie za Sofiię Bagishvili.

Przed debiutem w KSW Anita Bekus zbierała doświadczenie między innymi w klatce organizacji FEN i Babilon MMA.  Wcześniej z sukcesami rywalizowała też amatorsko. Wywalczyła tytuł mistrzyni Polski i puchar Polski Amatorskiej Ligi MMA.

Co ciekawe, sportowa droga Anity nie wywodzi się jednak z maty i ringu. Bekus zajmowała się najpierw sportami sylwetkowymi. Na pierwszych zawodach fitness wystartowała mając trzynaście lat, a potem wywalczyła między innymi tytuły wicemistrzyni świata oraz wicemistrzyni Europy. Dopiero kończąc karierę w sportach sylwetkowych zdecydowała się na spróbowanie swoich sił w mieszanych sztukach walki i okazało się, że ma do tego świetne predyspozycje.

Sofiia Bagishvili swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2019, czyli rok później niż Anita Bekus. Gruzinka ma na swoim koncie sześć stoczonych pojedynków, z których pięć zakończyło się jej zwycięstwami. Sofiia biła się do tej pory głównie w rodzimej Gruzji, ale raz zawalczyła też na Ukrainie.

Bagishvilli jest aktualnie na fali pięciu wygranych z rzędu. W 2021 roku stoczyła aż cztery pojedynki i wszystkie wygrała. Ostatni raz weszła do klatki w lutym tego roku i dopisała do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. Z pięciu ostatnich wygranych trzy zdobyła przez poddanie. Wszystkie te zwycięstwa zanotowała już w pierwszej rundzie.

Po ogłoszeniu podpisania kontraktu z KSW Sofiia powiedział, że jest to dla niej bardzo ważny krok w sportowej karierze. Podczas gali KSW 74 będzie mogła wykonać kolejny i sprawdzić się z numerem jeden wśród pań walczących dla organizacji KSW.

Bagishvili będzie pierwszą Gruzinką, która postawi swoją nogę w okrągłej klatce polskiej organizacji, a jej starcie z Anitą Bekus zapowiada się niezwykle interesująco. Która za zawodniczek wyjdzie z klatki jako zwyciężczyni? Przekonamy się już 10 września podczas gali KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Do tego pojedynku miało dojść podczas gali KSW 70, ale Sofiia Bagishvili musiała wycofać się z walki z powodu złamanego nadgarstka. Teraz jednak Gruzinka stanie w końcu w s...