KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

28-08-2022

Droga do KSW 74 - Kacper Koziorzębski i Emil Meek  

Starcie Kacpra Koziorzębskiego z Emilem Meekiem miało odbyć się podczas gali KSW 72, ale ostatecznie dojdzie do niego podczas zbliżającego się KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim.

Bilety na KSW 74 w sprzedaży na ebilet.pl.

Tuż przed lipcową galą KSW 72 Emil Meek, jeden z najpopularniejszych norweskich zawodników MMA, doznał rozcięcia pod okiem, które wykluczyło go z walki. Kacper i jego zespół chcieli poczekać na powrót Emila do zdrowia i w związku z tym bój został przełożony. Teraz obaj panowie są gotowi na prawdziwą wojnę w klatce, do której dojdzie już 10 września.

Zaraz po odwołaniu boju z Meekiem na gali KSW 72, Kacper Koziorzębski zapowiedział, że robi sobie dosłownie tydzień przerwy od treningów i wraca na salę, aby dalej szlifować formę na walkę z Norwegiem. Pochodzący z Wrocławia zawodnik cieszy się, że będzie mógł zawalczyć blisko domu, bo liczy na mocne wsparcie swoich kibiców.

Koziorzębski jest po wygranej nad Hubertem Szymajdą, którego pokonał w styczniu podczas gali KSW 66. Dzięki temu zwycięstwu Kacper powrócił na drogę tryumfów po dwóch przegranych z rzędu, które zanotował w walkach z Ionem Surdu i Marcinem Krakowiakiem. Przed tymi pojedynkami Kacper w pięknym stylu pokonał Adama Nidźwiedzia. Dla Kacpra był to debiut w organizacji KSW, do której wszedł będąc na fali czterech wygranych z rzędu.

Kacper nie kryje, że walka z Meekiem ma być dla niego najważniejszym wyzwaniem w karierze, ale zapowiada też, że będzie do niego świetnie przygotowany.

Emil Meek nie krył rozczarowania sytuacją związaną z kontuzją, której doznał przed walką na gali KSW 72. Norweski wiking o przydomku „Valhalla” szybko poddał się zabiegowi chirurgicznemu, w trakcie którego założono mu trzynaście szwów pod okiem. Zaraz potem Meek potwierdził, że nadal chce walczyć z Kacprem i zależy mu na tym, aby jak najszybciej wejść do klatki i dać fanom prawdziwe show.

Meek zapowiada, że w starciu z Koziorzębski chce pokazać prawdziwe serce do walki i umiejętności, które nabył tocząc boje w wielu różnych krajach. Początkowo Emil walczył w Anglii, Danii, Szwecji i Szwajcarii. W roku 2015 bił się również w Polsce. Potem konfrontował się w Finlandii i ponownie w Szwecji. W roku 2016 stanął do walki o pas włoskiej organizacji Venator i zmierzył się z brazylijskim królem poddań, Rousimarem Palharesem, którego znokautował w pierwszej rundzie. Następnie Meek toczył swoje boje w oktagonie UFC, gdzie mierzył się ze światową czołówką, ale ostatecznie musiał opuścić szeregi amerykańskiej marki.   

Przygotowując się do debiutu w KSW Emil Meek trenował między innymi z Jackiem Hermanssonem, jednym z najlepszych zawodników wagi półśredniej na świecie i zapowiada, że jest gotów na prawdziwą wojnę w okrągłej klatce. Meek słynie ze swojej mocnej stójki i walk, które lubi kończyć przed czasem. Na dziewięć wygranych aż siedem zdobył przez nokaut, a tylko raz poddał swojego przeciwnika.

Konfrontacja Koziorzębskiego z Meekiem zapowiada się na twardy pojedynek dwóch fighterów lubujących się w stójkowych bojach. Czy walka ta zakończy się przed czasem? Przekonamy się już 10 września podczas gali KSW 74 w Arenie Ostrów.

 

 

 

 

Image description

24-02-2024

XTB KSW Epic – wyniki

Starcie Kacpra Koziorzębskiego z Emilem Meekiem miało odbyć się podczas gali KSW 72, ale ostatecznie dojdzie do niego podczas zbliżającego się KSW 74 w Ostrowie Wielkopolsk...