KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-09-2022

Sierpień w KSW

W sierpniu organizacja KSW po raz trzynasty w historii zawitała do hali COS Torwar w Warszawie.

Gala KSW 73 była ósmym wydarzeniem zorganizowanym przez KSW w tym roku. W walce wieczoru doszło do od dawna wyczekiwanego zderzenia dwóch najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej. Tomasz Sarara przywitał debiutującego w okrągłej klatce Arkadiusza Wrzoska. W tym boju nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej do ostatniej sekundy. Panowie przez prawie trzy rundy wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami. Obaj byli też w poważnych tarapatach, ale ostatecznie to Arkadiusz okazał się skuteczniejszy i w końcu ostatniej rundy przyparł Tomasza do siatki, gdzie rozbijał go kolejnymi uderzaniami, aż w końcu do akcji wkroczył sędzia, który przerwał pojedynek.

W pozostałych walkach KSW 73 Daniel Rutkowski pokonał Reginaldo Vieirę, Radosław Paczuski znokautował Jasona Radcliffe’a, Karolina Owczarz pokonała Natalię Baczyńską, Krystian Bielski w fantastycznym boju rozbił Iona Surdu, Bohdan Gnidko błyskawicznie znokautował Damiana Piwowarczyka, Dominik Humburger rozbił przed czasem Borysa Borkowskiego, Pascal Hintzen udusił Patryka Likusa, a Carl McNally poddał Miłosza Melcherta. Warto nadmienić, że skończenie w wykonaniu Bohdana Gnidki było najszybszym nokautem w historii organizacji KSW.

W sierpniu KSW ogłosiło galę z numerem 74, która odbędzie się już 10 września. Wówczas organizacja po raz pierwszy zawita do Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas gali KSW 73 doszło do spotkania twarzą w twarz bohaterów drugiej walki wieczoru nadchodzącego wydarzenia w Arenie Ostrów, w której Damian Janikowski zmierzy się z Tomem Breese’em.

Po gali KSW 74 serwis Viaplay zadebiutował z nową serią materiałów „KSW. Za kulisami”, w których kamery są przy bohaterach wieczoru długo przed i po walce. Zapowiedziano również drugi sezon programu „Fort Boyard Polska”, w którym wystąpią: Damian Janikowskim, Daniel Rutkowski i Patryk Kaczmarczyk. Natomiast Michał Kita i Jakub Wikłacz spróbują swoich sił w popularnym show „Ninja Warrior Polska” emitowanym na antenie Polsatu.