KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-09-2022

Droga do KSW 74 – Wojciech Kazieczko i Eduard Demenko

Dwóch młodych, lubiących kończyć pojedynki przed czasem zawodników spotka się w okrągłej klatce podczas gali KSW 74. 10 września Wojciech Kazieczko przywita w KSW pochodzącego z Ukrainy Eduarda Demenkę.

Bilety na KSW 74 już w sprzedaży na ebilet.pl.

Wojciech Kazieczko ma za sobą dwa zawodowe pojedynki i dwa zwycięstwa przed czasem. W profesjonalnym MMA zadebiutował w roku 2021 i wygrał przez techniczny nokaut już w drugiej minucie walki. Do KSW Wojtek wkroczył w kwietniu tego roku i podczas gali KSW 69 zmierzył się z Lubošem Lesákiem. Obaj panowie rozpoczęli ostrożnie swoje starcie wymieniając się pojedynczymi ciosami i kopnięciami. W pewnej chwili Kazieczko trafił jednak dobrze i mocno przyspieszył atakując kolejnymi ciosami. Po jednym z nich Czech przysiadł, ale walka toczyła się dalej. Kolejne uderzenia zakończył jednak bój i ponownie Kazieczko tryumfował już w drugiej minucie walki.

Wygrane w stójce i nokauty nie powinny jednak dziwić w przypadku Wojtka, który wszedł do świata MMA z uniwersum sportów uderzanych. W kickboxingu Kazieczko ma za sobą wiele walk amatorskich i siedem zwycięskich pojedynków na zawodowym ringu. Polak sześciokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski, jest brązowym medalistą mistrzostw świata oraz brązowym medalistą The World Games. W latach 2020 i 2021 Wojtek bił się też amatorsko na zawodach MMA i zbierał niezbędne szlify, aby móc spróbować swoich sił w profesjonalnych konfrontacjach.

Teraz Kazieczko wejdzie do klatki po raz trzeci, aby przedłużyć swoją serię wygranych i pozostać niepokonanym w zawodowym MMA.

Rywalem Wojtka w okrągłej klatce będzie pochodzący z Ukrainy Eduard Demenko. Zawodnik ten zadebiutował w zawodowym MMA rok wcześniej od Polaka i ma dziś na swoim koncie pięć stoczonych pojedynków. Podobnie jak Kazieczko, lubi wygrywać przed czasem. Do tej pory Eduard trzy razy wychodził z klatki z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa. Dwa razy wygrał przez poddanie, a raz znokautował przeciwnika.

Pierwsze cztery zawodowe walki Eduard stoczył na Ukrainie. Ostatni pojedynek zawalczył w Polsce. W czerwcu tego roku na gali Silesian MMA Challenge, która odbyła się w styczniu w Rybniku, wygrał przez nokaut już w pierwszej rundzie walki. Demenko pokazał w tym boju mocne wymiany i ciekawe akcje stójkowe, które doprowadziły go do zwycięstwa przed czasem.

Starcie Kazieczki z Demeką może okazać się interesującym zderzenie zawodników szukających zwycięstw przed czasem. Czy któryś jednak z nich pośle rywala na deski lub złapie w technikę kończącą? Przekonamy się już 10 września w Arenie Ostrów.