KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-09-2022

Młode wilki wchodzą do gry

Coraz częściej młodzi, utalentowani zawodnicy mają okazję wkroczyć na zawodową drogę przez świata MMA walcząc dla organizacji KSW. Nie inaczej będzie podczas nadchodzącej gali KSW 74.

Bilety na KSW 74 już w sprzedaży na ebilet.pl.

10 września w Arenie Ostrów, dojdzie do pojedynku dwóch perspektywicznych zawodników będących na początku swojej zawodowej drogi. Arkadiusz Mruk z Ostrowa Wielkopolskiego i Borys Dzikowski z Rawicza, zmierzą się w limicie kategorii średniej. Dla Arkadiusza Mruka walka na gali KSW 74 będzie debiutem w zawodowym MMA. Borys Dzikowski ma już za sobą jedną profesjonalną walkę.

Wchodząc do KSW jedną walkę w rekordzie miał również Wojciech Kazieczko, który zawalczy na gali KSW 74. Debiutując w okrągłej klatce na gali KSW 69 zmierzył się z Lubošem Lesákiem i w pięknym stylu wygrał z nim przez nokaut. Dopisał tym samy do swojego rekordu drugą wygraną przed czasem i idzie po kolejne.

W sierpniu na gali KSW 73 fani również mieli okazję oglądać starcie początkujących zawodników. Miłosz Melchert zmierzył się Carlem McNallym. Irlandczyk wchodząc do klatki KSW miał na swoim koncie jedną zawodową walkę, a w starciu z Polakiem pokazał, że jest groźny w każdej płaszczyźnie. Wygrał przez poddanie już w pierwszej rundzie.

W grudniu zeszłego roku na gali KSW 66 doszło do walki Shamada Erzanukaeva z Bartoszem Rewerą. Dla Shamada było to pierwsze zawodowe starcie w karierze. Mimo większego doświadczenia na koncie Rewery, to Shamad wyszedł z tego boju zwycięsko.

W trakcie tego samego wydarzenia wystąpił Patryk Likus, który debiutował w zawodowym MMA wchodząc do klatki KSW. Podczas gali KSW 65 zawalczył drugi raz w karierze i w efektownym stylu znokautował Piotra Olszynkę. Akcja ta została wyróżniona bonusem za najlepsze skończenie wieczoru gali KSW 65 oraz otrzymała statuetkę Heraklesa za najlepszy nokaut 2021 roku w polskim MMA.

Patryk Likus po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki na gali KSW 59. Była to jego pierwsza zawodowa walka. Zmierzył się w niej z innym debiutantem, dwukrotnym zdobywca Heraklesa w kategorii „Amatorski zawodnik roku", Cyprianem Wieczorkiem. Dla obu był to rewanż za starcie na arenie amatorskiej, gdzie wygrał Wieczorek. Zawodnicy od początku narzucili sobie mocne tempo walki i dali efektowny, ciekawy pojedynek. Starcie zakończyło się na kartach sędziowskich i to ręka Patryka Likusa została po walce uniesiona w geście zwycięstwa.

Boje młodych talentów i debiutantów w zawodowym MMA na stałe weszły już do organizacji KSW i pokazały, że warto obserwować te zmagania, w których mogą się narodzić przyszłego gwiazdy świata MMA.

Nadciągająca gala KSW 74 odbędzie się już 10 września w Ostrowie Wielkopolskim.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Coraz częściej młodzi, utalentowani zawodnicy mają okazję wkroczyć na zawodową drogę przez świata MMA walcząc dla organizacji KSW. Nie inaczej będzie podczas nadchodzącej g...