KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-10-2022

Droga do KSW 75 – Adrianna Kreft i Petra Částkova

Podczas gali KSW 75 na karcie walk nie zabraknie starcia pań. Tym razem fani zobaczą dwie nowe zawodniczki, które zadebiutują w KSW. Adrianna Kreft zmierzy się z Czeszką, Petrą Částkovą.

Ostatnie bilety na galę KSW 75 w sprzedaży na eBilet.pl.

W tym roku do klatki KSW wkroczył trzy nowe zawodniczki. Podczas nadchodzącej gali KSW 75 zadebiutują kolejne dwie fighterki i będzie to typowy pojedynek młodości z doświadczeniem.

Adrianna Kreft jest na początku swojej drogi przez profesjonalny świat MMA, ale idzie przez niego jak burza. Zawodowo zadebiutowała w czerwcu zeszłego roku. Podczas gali Runda 10 już w pierwszych minutach walki uporała się ze swoją rywalką poddając ją duszeniem gilotynowym. W styczniu bieżącego roku Adrianna dopisała do swojego rekordu drugą wygraną. Tym razem znokautowała przeciwniczkę kopnięciem na korpus. Kilka miesięcy później weszła do klatki organizacji Armia Fight Night i wygrała kolejny bój, musiał jednak przewalczyć całe piętnaście minut i pokonała przeciwniczkę na punkty.

Przed wejściem na zawodową drogę Adrianna zbierała też doświadczenie w starciach amatorskich oraz zawodach brazylijskiego jiu-jitsu. MMA zaczęła trenować na trzy lata przed debiutem w profesjonalnej klatce, a na salę trafiła dość przypadkowo – kolega zaprowadził ją do klubu MMA Team Tczew, w którym Adrianna złapała bakcyla sportów walki.

Teraz Adrianna zadebiutuje w KSW i będzie chciała utrzymać swoją passę walk bez żadnej przegranej.

Petra Částková ma zdecydowanie większe doświadczenie w MMA od Polki. Swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2015 i do dziś stoczyła dziesięć pojedynków. Zbierała doświadczenie w wielu organizacjach i wielu krajach. Do tej pory biła się w Polsce, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i w Anglii. Miała okazję walczyć dla takich europejskich organizacji jak: Octagon MMA, XFN czy German MMA Championship. W roku 2018 trafiła też pod skrzydła amerykańskiej marki Bellator, gdzie stoczyła dwa pojedynki.

Aktualnie Czeszka jest po dwóch wygranych z rzędu. W listopadzie zeszłego roku na gali w swoim kraju wygrała na punkty ze znaną z KSW Aitana Alvarez. W kwietniu tego roku zmierzyła się natomiast z doświadczoną węgierską zawodniczką Beátą Juhász i poddała ją w pierwszej rundzie pojedynku.

Starcie na gali KSW 75 będzie dla Petry trzecią walką w Polsce i pierwszą pod skrzydłami największej europejskiej organizacji MMA.

Pojedynek pań zapowiada się na ciekawy bój zawodniczki będącej na początku swojej zawodowej drogie z doświadczoną fighterką mającą na koncie walki dla wielu różnych organizacji. Która z nich wejdzie z tego starcia zwycięsko? Przekonamy się już 14 października podczas gali KSW 75 w Nowym Sączu.