KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

04-11-2022

Droga do KSW 76 – Paweł Pawlak i Tom Breese

Podczas gali KSW 76 dojdzie do starcia w czubie kategorii średniej. Paweł Pawlak, zajmujący drugie miejsce w tej wadze, zmierzy się z numerem cztery rankingu, Tomem Breesem.

Ostatnie bilety na galę KSW 76 dostępne są na eBilet.pl.

Paweł Pawlak przeżywa świetny okres w karierze. Od roku 2019 pozostaje niepokonany. W tym czasie stoczył siedem pojedynków, z których sześć wygrał, a jeden zakończył się remisem. Popularny „Plastinho” z przytupem wszedł do organizacji KSW. Podczas gali KSW 63 rozbił na pełnym dystansie Damiana Janikowskiego. Walka była tak efektowna, że została wybrana starciem wieczoru i nagrodzona bonusem. Równie świetny był drugi bój Pawlaka w klatce KSW. W kwietniu Paweł zmierzył się z Cezarym Kęsikiem. Panowie dali niesamowity pojedynek pełen mocnych i efektownych wymian w stójce. Pod koniec trzeciej rundy równie mocno walczyli w parterze. Obaj nieustępliwie parli do wygranej, ale ostatecznie o zwycięstwie zadecydowali sędziowie i tryumfatorem wskazali Pawlaka.

Początkowo na gali KSW 76 Paweł miał zmierzyć się z Bartoszem Leśką, ale ten wypadł z pojedynku, a w jego miejsce wszedł doświadczony Anglik, Tom Breese. Paweł góruje jednak nad najbliższym rywalem liczbą walk w karierze. Do tej pory stoczył 25 bojów, z których 20 zakończyło się jego zwycięstwem. Pawlak jest też byłym mistrzem organizacji Babilon MMA i podobnie jak Breese, walczył również dla organizacji UFC.

Tom Breese zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2010, czyli w tym samym czasie co Paweł Pawlak. Do dziś stoczył 18 pojedynków, z których 15 wygrał. Anglik słynie z tego, że jego boje rzadko kończą się na kartach sędziowskich. Do tej pory dziewięć razy poddawał, a pięć nokautował swoich rywali. W debiucie dla KSW również nie pozostawił sprawy w rękach sędziów. Podczas gali KSW 74 zmierzył się z Damianem Janikowskim i poddał go w drugiej rundzie pojedynku. Dzięki temu zwycięstwu Anglik jest dziś na fali trzech wygranych z rzędu.

Tom karierę rozpoczął od walczenia dla brytyjskiej organizacji BAMMA, a potem trafił do Cage Warriors. Wygrane w Anglii otworzyły Breese’owi drzwi do organizacji UFC, w której zadebiutował w roku 2015 zwycięstwem przez nokaut. Tom walczył dla UFC do roku 2021. W tym czasie stoczył w oktagonie osiem pojedynków, z których pięć wygrał. Po odejściu z UFC Anglik trafił pod skrzydła holenderskiej organizacji Levels Fight League, gdzie wywalczył i obronił mistrzowski tytuł.

Starcie Pawła Pawlaka z Tomem Breesem może okazać się niezwykle efektownym bojem dwóch doświadczonych zawodników. Który z nich jednak wyjdzie z tej konfrontacji z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa? Przekonamy się już 12 listopada podczas gali KSW 76 w hali widowiskowo-sportowej w Grodzisku Mazowieckim.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Podczas gali KSW 76 dojdzie do starcia w czubie kategorii średniej. Paweł Pawlak, zajmujący drugie miejsce w tej wadze, zmierzy się z numerem cztery rankingu, Tomem Breesem...