KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

13-01-2023

„Będziemy się łupać” – Borys Mańkowski o walce na XTB KSW 78

Borys Mańkowski, były mistrz KSW wagi półśredniej i były pretendent do tytułu wagi lekkiej, powróci do klatki podczas gali XTB KSW 78.

Bilety na galę KSW 78 już w sprzedaży na eBilet.pl

Reprezentant klubu Czerwony Smok jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników KSW. Pod skrzydłami największej polskiej organizacji stoczył już 18 pojedynków. Wygrywał i przegrywał boje mistrzowskie, ma też za sobą starcie z Mamedem Khalidovem na gali KSW 39: Colosseum. Na razie jednak Borys nie myśli o tym, aby odwiesić rękawice na kołek

– Moja kariera już nieco trwa – mówi Borys. – Byłem w jej trakcie w tak wielu miejscach. Byłem na szczycie, byłem na samym dole, byłem pośrodku. W sercu czuje się każdą walkę, każdą wygraną, przegraną, nawet te, które toczyło się na samym początku. Nie po to byłem na szczycie, żeby kończyć gdzieś na nizince. Chcę skończyć wtedy, kiedy ludzie zapamiętają, że Borys jest kozakiem.

Podczas zbliżającej się gali w Szczecinie Borys zmierzy się z prawdziwym specjalistą od kończenia starć przed czasem, Valeriu Mirceą. Podczas listopadowej gali KSW 76 już w drugiej minucie boju Mircea posłał na deski niebezpiecznego Gracjana Szadzińskiego. „Samotny Wilk" do tej pory stoczył 36 pojedynków, z których 27 wygrał, a aż 23 zakończył przed czasem. 

– Wielu ludzi usadził bardzo mocnym prawym ciosem – mówi Borys. – Chłopak ma walnięcie z prawej ręki i tego należy się obawiać. Kiedy ktoś chce go przewrócić, widać, że ma też naprawdę porządne zaplecze z zapasów lub z judo. W każdym razie na pewno się dobrze chwyta. Jest to wszechstronny gość. Walczy do samego końca i daje z siebie wszystko. Tak jak ja.

Borys Mańkowski słynie ze swojego efektownego stylu walki. Do tej pory już sześć razy był nagradzany bonusem za walkę wieczoru i zapowiada, że fani ponownie mogą spodziewać się fajerwerków w klatce.

– Po raz kolejny będzie to chyba walka wieczoru. Będziemy się łupać.

Do walki Borysa Mańkowskiego z Valeriu Mirceą dojdzie już 21 stycznie w szczecińskiej Netto Arenie.