KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

06-04-2023

Droga do XTB KSW 81 – Sofiia Bagishvili i Maria Silva

Pojedynek pomiędzy Sofiią Bagishvili i Marią Silvą będzie jednym z dwóch starć kobiet na gali XTB KSW 81. Bagishvili, która ma za sobą udany debiut w okrągłej klatce, przywita w Polsce Brazylijkę, Marię Silvę. 

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Sofiia Bagishvili miała zadebiutować w KSW podczas gali KSW 70, musiała jednak wycofać się z walki z powodu złamanego nadgarstka. Ostatecznie Gruzinka stanęła w szranki z Anitą Bekus, wówczas najlepszą zawodniczką organizacji KSW, podczas gali KSW 74, do której doszło we wrześniu 2022 roku. Już na początku boju z Bekus Gruzinka dobrze trafiła Polkę, ale sam pojedynek szybko przeszedł do klinczu pod siatką. Po chwili starcie wylądowało na macie, gdzie Sofiia próbowała poddać Anitę, jednak ta sztuka udała się jej dopiero w rundzie drugiej. Tocząc walkę na macie Sofiia złapała rękę Polki w technikę kończącą i zmusiła ją do poddania się. Zwycięstwo nad Bekus było dla Gruzinki szóstą wygraną z rzędu.

Po walce w Polsce Sofiia spróbowała swoich sił w Kazachstanie. Zmierzyła się tam z Aleksandrą Tonchevą, ale musiała uznać jej wyższość w starciu. Dla Bagishvili była to druga przegrana w karierze. Gruzinka idzie jednak dalej wyciągając wnioski z porażki i zapowiada mocne starcie na XTB KSW 81. Bagishvili jest zawodniczką, która lubi i potrafi kończyć pojedynki przed czasem. Do tej pory stoczyła osiem zawodowych walk, z których pięć wygrała w taki właśnie sposób. Wszystkie te zwycięstwa zdobyła przez poddania.

Maria Silva swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2013. Potem miała jednak przerwę od startów i dopiero w roku 2017 zaczęła rywalizować regularnie idąc przy tym jak burza przez kolejne pojedynki. Na początku konfrontowała się tylko w Brazylii, gdzie odniosła sześć wygranych z rzędu. Następnie spróbowała swoich sił w USA. Zawalczyła podczas gali z cyklu Dana White's Contender Series i wygrała. Kolejny pojedynek stoczyła we Francji, gdzie na gali Ares zmierzyła się z niezwyciężoną wówczas Eweliną Woźniak i pokonała ją przez poddanie w trzeciej rundzie. Będąc na fali ośmiu wygranych z rzędu Brazylijka jeszcze raz wyruszyła do USA, aby ponownie zawalczyć na gali Dany White’a. Tym razem jednak musiała uznać wyższość przeciwniczki i po raz pierwszy w karierze przełknęła gorycz porażki.

Podczas XTB KSW 81 Maria Silva po raz pierwszy zawalczy w Polsce. Zawodniczka z Brazylii jest fighterką wszechstronną, która potrafi zarówno poddać, jak i znokautować swoje rywalki. Sześć pojedynków w karierze kończyła przed czasem, z tego trzy razy wygrywała w parterze, a trzy razy rozbijała przeciwniczki pięściami i kopnięciami.

Pojedynek Bagashvili z Silvą zapowiada się na walkę, która nie powinna dotrwać do decyzji sędziowskiej. Jak jednak potoczy się ten bój? Przekonamy się już 22 w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.