KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

07-04-2023

Droga do XTB KSW 81 – Kamil Gawryjołek i Oļegs Jemeļjanovs

Trzy mocne starcia w królewskiej kategorii wagowej będą ozdobą zbliżającej się gali XTB KSW 81. W pierwszym z nich niepokonany Kamil Gawryjołek i przywita debiutującego w okrągłej klatce Oļegsa Jemeļjanovsa.

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Kamil Gawryjołek po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki w listopadzie zeszłego roku i w świetnym stylu przywitał się z fanami KSW. Tuż przed galą KSW 76 Filip Bradarcić musiał wycofać się z walki z Markiem Samociukiem z powodu kontuzji, a w jego miejsce wszedł właśnie Kamil Gawryjołek, który zdecydował się na zastępstwo w ostatniej chwili. Początkowo starcie z Samociukiem nie układało się po jego myśli, ale gdy walka trafiła do parteru, Kamil odwrócił pozycję, zdobył dosiad i zaczął mocno atakować Marka łokciami. Po wielu potężnych ciosach, które spadały na głowę Samociuka, do akcji wkroczył sędzia i przerwał pojedynek.

Wygrana w debiucie dla KSW była dla Kamila trzecim zwycięstwem w karierze. We wcześniejszych walkach Gawryjołek również rozprawił się z rywalami już w pierwszej rundzie pokonując ich przez nokaut. Zanim Kamil zdecydował się na starty zawodowe, zebrał pokaźne doświadczenie na matach amatorskich.  Zdobył między innymi tytuł mistrza Polski i Europy Amatorskiej Ligi MMA. Bił się również na gali Babilon MMA i Madness Cage Fighting, a w roku 2020 wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu.

Oļegs Jemeļjanovs dysponuje zdecydowanie większym zawodowym doświadczeniem od Kamila Gawryjołka. Łotysz przygodę z profesjonalnym MMA rozpoczął już w roku 2012 i do dziś stoczył czternaście pojedynków. Jedenaście z nich wygrał, a sześć razy zrobił to przed czasem. Jemeļjanovs rywalizował do tej pory nie tylko na Łotwie, ale też na Litwie, w Niemczech, Rosji, Grecji i Polsce. Bił się dla takich organizacji jak ACA czy Superior FC. Zdobył też mistrzowski pas łotewskiej organizacji Freon. Ostatni raz walczył w lutym zeszłego roku i rozbił w pierwszej rundzie pojedynku rywala na gali w Rydze. Była to szósta wygrana Olegsa zdobyta w rundzie otwierającej pojedynek.

Starcie na gali KSW nie będzie pierwszą konfrontacją Łotysza w Polsce. W roku 2020 Olegs zawalczył podczas gali organizacji ACA w Łodzi, ale musiał wówczas uznać wyższość Adama Pałasza. Teraz będzie więc chciał pokazać się z lepszej strony polskiej publiczności i zanotować pierwszą wygraną nad Wisłą.

Starcie Kamila Gawryjołka z Oļegsem Jemeļjanovsem ma szansę, aby zakończyć się przed czasem. Czy jednak faktycznie tak rozegra się ten pojedynek? Przekonamy się już 22 kwietnia podczas gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Trzy mocne starcia w królewskiej kategorii wagowej będą ozdobą zbliżającej się gali XTB KSW 81. W pierwszym z nich niepokonany Kamil Gawryjołek i przywita debiutując...