KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

10-04-2023

Droga do XTB KSW 81 – Jonatan Kujawa i Josef Stummer

Pojedynkiem otwierającym galę XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim będzie starcie dwóch debiutujących w KSW zawodników. W boju tym Josef Stummer zmierzy się Jonatanem Kujawą.

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Obaj zawodnicy dopiero niedawno zadebiutowali w zawodowy MMA i dziś są na początku swojej drogi przez ten świat. Obaj jednak też przed wejściem do profesjonalnej klatki zebrali spore doświadczenie w sporcie amatorskim.

Josef Stummer zadebiutował w zawodowym MMA w lipcu zeszłego roku. Do dziś stoczył dwa pojedynki. W pierwszym z nich zmierzył się ze znanym z KSW Bartoszem Rewerą i pokonał go na punkty. Do drugiej walki doszło lutym. Podczas gali na Węgrzech Josef zanotował kolejną wygraną, tym razem zdobył ją jednak przez poddanie. Stummer szykując się do zawodowego debiutu przeszedł najpierw drogę amatorskiej rywalizacji, na której stoczył około dwudziestu pojedynków, z których większość wygrał. W amatorskim MMA wywalczył między innymi tytuł wicemistrza Czech. Josef rywalizował też na matach grapplingowych. Jest wielokrotnym medalistą takich zawodów i mistrzem Czech w jiu-jitsu.

Josef przygotowuje się do debiutu w KSW trenując w Libercu. Przed nadchodzącą walką zapowiada, że każdego dnia przekracza swoje granice, aby w okrągłej klatce dać z siebie wszystko. Chce też udowodnić, że zebrane wcześniej doświadczenie zaowocuje mocną wygraną w Polsce.

Jonatan Kujawa przeszedł długą drogę do świata mieszanych sztuk walki. Pochodzący ze Szczecina zawodnik wywodzi się z karate. Jest posiadaczem czarnego pasa w tej dyscyplinie sportu i zdobywcą wielu medali zawodów krajowych i międzynarodowych. W sukcesami rywalizował w mistrzostwach Polski, a przez lata przeplatał treningi karate z brazylijskim jiu-jitsu, kickboxingiem i MMA. Ostatecznie wybrał jednak mieszane sztuk walki, w których chce się realizować.

Jonatan zadebiutował w zawodowym MMA w styczniu tego roku i podczas gali Cevemma wygrał pierwszą walkę w karierze. Wcześniej Kujawa próbował swoich sił również w amatorskim MMA. Zbierał również doświadczenie trenując z najlepszymi zawodnikami w Polsce. We wrześniu 2022 roku wyleciał także do USA, gdzie wraz z Sebastianem Przybyszem i Marianem Ziółkowskim trenował na macie jednego z najlepszych klubów na świecie, Kill Cliff FC. Przygotowując się do debiutu w KSW szlifował też swoje umiejętności w Berserker's Team Szczecin, gdzie miał okazję trenować z takimi zawodnikami jak Michał Materla czy Tomasz Romanowski.

Podczas nadchodzącej walki obaj zawodnicy będą chcieli utrzymać swój nieskazitelny rekord i w jak najlepszym stylu przywitać się z fanami KSW. Który jednak z nich zdobędzie pierwszą wygraną z okrągłej klatce? Przekonamy się już 22 kwietnie podczas XTB KSW 81.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Pojedynkiem otwierającym galę XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim będzie starcie dwóch debiutujących w KSW zawodników. W boju tym Josef Stummer zmierzy się Jo...