KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

11-04-2023

Droga do XTB KSW 81 – Marcin Krakowiak i Henry Fadipe

Starcie dwóch zawodników efektownie kończących swoje pojedynki będzie jednym ze starć gali XTB KSW 81. W boju tym Marcin Krakowiak zmierzy się z Henrym Fadipe.

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Marcin Krakowiak już dwa razy został nagrodzony bonusem za stoczenie najlepszej walki wieczoru. Popularny „Krakus” ostatni raz bił się podczas gali KSW 64. Marcin walcząc przed własną publicznością w łódzkiej Atlas Arenie zmierzył się z Cezarym Kęsikiem. Obaj zawodnicy od początku postawili na mocne wymiany w stójce i szybko rozpętali prawdziwą wojnę w klatce. Bój trafiał też do parteru, gdzie Krakowiak rozbijał głowę rywala brutalnymi łokciami. Ostatecznie jednak w trzeciej rundzie to Kęsik wyprowadził skuteczniejszą ofensywę i rozbił przed czasem Marcina.

Krakowiak zadebiutował w okrągłej klatce na gali KSW 57 i zaserwował fanom niesamowity bój z Kacprem Koziorzębskim. Marcin wygrał przez poddanie, a walka została wybrana najlepszym starciem wieczoru gali KSW 57. Po tej wygranej „Krakus” zwyciężył też przed czasem z Borysem Borkowskim.

Marcin Krakowiak jest zawodnikiem, który jeszcze nigdy nie wygrał pojedynku w inny sposób niż kończąc go przed czasem. Sześć razy nokautował rywali, a pięć razy ich poddawał. W całej karierze sam tylko raz został znokautowany. Teraz Marcin wraca do klatki po dłuższej przerwie od startów spowodowanej kontuzjami wyniesionymi z ostatniego boju i zapowiada kolejne mocne widowisko.

Henry Fadipe ma za sobą udany debiut w organizacji KSW. Po raz pierwszy do okrągłej klatki wszedł w listopadzie zeszłego roku i zmierzył się z Albertem Odzimkowskim. Polak w tej walce szukał swojej szansy w parterze, ale gdy w drugiej rundzie zaatakował Irlandczyka próbując przenieść bój na matę, Henry był na to gotowy, złapał Albert w duszenie i wygrał pojedynek przez poddanie. Efektowna technika kończąca w wykonaniu Fadipe, tzw. peruwiański krawat, pojawiła się po raz pierwszy w historii KSW, a Irlandczyk został nagrodzony bonusem za najlepsze poddanie gali KSW 76.

Henry Fadipe jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. W MMA stoczył 23 pojedynki, z których trzynaście wygrał. Dwanaście razy kończył rywali przed czasem, a w całej karierze tylko jedna jego walka dotrwała do decyzji sędziowskiej. Fadipe jest byłym mistrzem K-1 organizacji ISKA. Zdobył tytuł wagi średniej cenionej afrykańskiej organizacji EFC, irlandzkiego Cage Gods i Cage Legacy. Fadipe bił się do tej pory głównie w Irlandii, Republice Południowej Afryki i Anglii. Toczył swoje boje dla takich marek jak Cage Warriors, BAMMA czy Extreme Fighting Championship.

Starcie Marcina Krakowiaka i Henry’ego Fadipe zapowiada się na bój, które powinien zakończyć się przed czasem. Który jednak z zawodników wyjdzie z niego jako tryumfator? Przekonamy się już 22 kwietnia podczas gali XTB KSW 81 w Tomaszowi Mazowieckim.