KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

12-04-2023

Droga do XTB KSW 81 – Karolina Owczarz i Adrianna Kreft

Jedną z dwóch walk kobiet na gali w Tomaszowie Mazowieckim będzie pojedynek Karoliny Owczarz z niepokonaną Adrianną Kreft.

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Karolina Owczarz jest zawodniczką, która stoczyła w KSW najwięcej walk w historii rywalizacji pań. Ma na swoim koncie siedem zawodowych pojedynków i wszystkie te walki odbyły się właśnie w okrągłej klatce. Trenująca na co dzień w klubie WCA zawodniczka wygrała pięć bojów, a dwa razy musiała uznać wyższość rywalek. Karolina ostatni raz walczyła na gali KSW 73 i zmierzyła się z Natalią Baczyńską. Panie postawiły w tym boju na stójkowe wymiany. Owczarz próbowała też klinczu i parteru i ostatecznie wypunktowała Natalię Baczyńską.

Karolina wywodzi się z boksu, a w zawodowy MMA rywalizuje od roku 2018. Walcząc w pięściarskich ringach zdobyła wiele medali na krajowych i międzynarodowych zawodach bokserskich, a ukoronowaniem jej amatorskiej kariery okazało się wywalczenie mistrzostwa Polski juniorek w wadze do 57 kilogramów. W zawodowym boksie Karolina stoczyła cztery walki i wszystkie wygrała.

Adrianna Kreft do zawodowego świata MMA weszła w roku 2021 i błyskawicznie rozprawiła się ze swoją rywalką poddając ją już w pierwszej rundzie. W drugim boju posłała przeciwniczkę na deski, a trzecie zwycięstwo otworzyło jej drzwi do organizacji KSW. Adrianna zadebiutowała w okrągłej klatce w październiku zeszłego roku i zmierzyła się z doświadczoną Petrę Částkovą. Panie w tym starciu postawiły na rywalizację stójkową. Wymieniały się mocnymi ciosami i kopnięciami. Pojedynek trafiał też do klinczu, ostatecznie jednak cała walka rozegrała się na pełnym dystansie, a sędziowie zwyciężczynią wskazali Adriannę.

Adrianna ma dziś za sobą stoczone cztery zawodowe walki. Przed wejściem do profesjonalnej klatki zbierała doświadczenie w starciach amatorskich oraz zawodach brazylijskiego jiu-jitsu. Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 81 będzie chciała utrzymać nieskazitelny rekord w zawodowym MMA i zdobyć najważniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

Pojedynek w kategorii muszej zapowiada się na niezwykle wyrównaną walkę. Która jednak z zawodniczek zyska w niej przewagę lub pokona przeciwniczkę przed czasem? Przekonamy się już 22 kwietnia podczas gali w Tomaszowie Mazowieckim.