KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

12-04-2023

„To jest walka o moje marzenia” – Adrian Bartosiński o starciu mistrzowskim

Adrian Bartosińki, który podczas XTB KSW 81 stanie do walki o mistrzowski pas wagi półśredniej, chce udowodnić, że jest znacznie lepszy od rywali, którzy stają na jego sportowej drodze.

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Gala XTB KSW 81 odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. W walce wieczoru fani zobaczą pojedynek o mistrzowski tytuł pomiędzy Adrianem Bartosińskim a Arturem Szczepaniakiem.

– Cieszę się, że ta walka odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim, niedaleko miejsca, gdzie się urodziłem, w Rawie Mazowieckiej – wyjaśnia Adrian Bartosiński. – Walka wieczoru i jednocześnie walka o pas przy swojej publiczności, to będzie wielkie wydarzenie.

Dziś Adrian jest na szczycie wagi półśredniej KSW. Pozostaje niepokonany w zawodowym MMA i w całości skupia się na tym sporcie. Zanim jednak doszedł do tego etapu kariery, dzielił sport z pracą zawodową.

– Pracowałem na trzy zmiany na magazynie. Nie wspominam tego miło. Na pewno był to ciężki okres w moim życiu, bo musiałem godzić pracę z treningami. Trenowałem codziennie, czasami starałem się nawet trenować po dwa razy w ciągu dnia, a przy pracy na etacie, na nocki lub na szóstą rano, nie było lekko. Czasami byłem tak zmęczony, że nie wiedziałem, czy przerzucam coś na siłowni, czy jestem na magazynie.

Adrian Stoczył do tej pory dwanaście zawodowych pojedynków i wszystkie wygrał. Teraz stanie przed kolejnym wyzwaniem. Jego rywalem będzie niepokonany od pięciu pojedynków Artur Szczepaniak.

– Po raz pierwszy widzę w swoim przeciwniku troszkę lustrzane odbicie. Bardzo mi się w nim podoba, że to skromny gość. Przebojem wdarł się do KSW, bo jakby nie było dał tylko dwie walki, więc dosyć szybko jak na starcie o pas. Jest twardy i będzie trzeba uważać na niego do końca. Myślę jednak, że czeka go bardzo ciężkie zadanie, bo chcę znowu pokazać, że to ja jestem parę poziomów wyżej. Odprawiałem czołówkę polskich zawodników raczej szybko. Wejdę tam i zostawię w środku wszystko. To jest takie piętnaście minut mojej wolności. Nie zawsze tyle to trwa, ale wchodzę i nic mi tam nie może przeszkadzać. To jest coś, co mam dla siebie. To nie jest walka o pas, to jest walka o moje marzenia, których nikt mi nie odbierze.

Do pojedynku Adriana Bartosińskiego z Arturem Szczepaniakiem dojdzie już 22 kwietnia podczas XTB KSW 81.