KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

13-04-2023

Droga do XTB KSW 81 – Werlleson Martins i Patryk Surdyn

Dwóch mocnych zawodników wagi piórowej zderzy się z sobą podczas XTB KSW 81. 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim Werlleson Martins, numer cztery rankingu tej kategorii wagowej, zmierzy się z numerem sześć, Patrykiem Surdynem.

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Werlleson Martins swoją przygodę z KSW rozpoczął od mocnego wejścia do organizacji. Już w pierwszym pojedynku zmierzył się w walce o mistrzowski tytuł. Podczas gali KSW 69 wszedł do boju z Sebastianem Przybyszem w zastępstwie za kontuzjowanego Zuriko Jojuę, ale po świetnej walce musiał ostatecznie uznać wyższość mistrza. Starcie to zostało wybrane jednak najlepszą walką wieczoru. Martins po raz drugi pojawił się w okrągłej klatce we wrześniu zeszłego roku i tym razem stanął do rywalizacji z Pawłem Polityłą. Panowie dali brutalny bój w stójce i klinczu, gdzie obaj przeżywali trudne chwili i obaj wymieniali się mocnymi uderzeniami. Ostatecznie starcie zakończyło się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Werllesona Martinsa.

Martins to doświadczony zawodnik, który ma na swoim koncie 22 stoczone pojedynki, z których 17 zakończyło się jego zwycięstwami. Zawodnik z Brazylii zdobył tytuł mistrzowski wagi koguciej bałkańskiej organizacji SBC. Przez większość swojej kariery Martins bił się w rodzimej Brazylii. Dopiero w ostatnich latach zaczął konfrontować się również w Europie.

Patryk Surdyn dysponuje mniejszym doświadczeniem od Martinsa. Do tej pory stoczył dziewięć walk, z których siedem wygrał. Przygodę z zawodowym MMA rozpoczął trzy lata później od Brazylijczyka, dziś jednak jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników wagi koguciej w Polsce. Przed wejściem do największej polskiej organizacji reprezentant Fight Club Łomża był na fali pięciu wygranych, a na swoim koncie miał wywalczony tytuł mistrzowski Armia Fight Night.

Patryk ostatni raz walczył w lipcu zeszłego roku. Podczas gali KSW 72 zmierzył się z Gustavo Oliveirą. Polak wdrożył w tym pojedynków skuteczny plan na walkę w parterze. W każdej rundzie atakował, obalał i dominował rywala na macie. Pod koniec walki zdobył dosiad i zaatakował mocnymi ciosami, ale nie zdołał rozbić Oliveiry przed czasem. Ostatecznie jednak dopisał do swojego rekordu kolejne mocne zwycięstwo.

Przed nadchodzącą walką z Martinsem Patryk zapowiada, że jest gotów na to wyzwanie i liczy, iż wygrana nad Brazylijczykiem zapewni mu duży awans w rankingu wagi koguciej, co też przybliży go do wymarzonej walki mistrzowskiej.

Starcie Martinsa z Surdynem zapowiada się na przekrojowy pojedynek, w którym fani mogą spodziewać się ciekawych zwrotów akcji w każdej płaszczyźnie. Jak jednak ostatecznie potoczy się ta rywalizacja? Przekonamy się już 22 kwietnia podczas gali XTB KSW 81.