KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

14-04-2023

Droga do XTB KSW 81 – Igor Michaliszyn i Krystian Bielski

Igor Michaliszyn i Krystian Bielski z przytupem weszli do organizacji KSW. Teraz, podczas gali XTB KSW 81, ich sportowe drogi przetną się w okrągłej klatce.

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Igor Michaliszyn po raz pierwszy pojawił się w okrągłej klatce podczas gali KSW 67, która odbyła się w lutym ubiegłego roku. Polak zmierzył się z Idrisem Amizhaevem. Starcie rozegrało się dość szybko. Po kilku wymianach w stójce Igor trafił rywala prawym podbródkowym, po którym Idris upadł na matę. Już na ziemi Polak wyprowadził kilka dodatkowych ciosów i łokci. Sędzia zdecydował się wówczas wkroczyć do akcji i przerwał pojedynek.

Michaliszyn swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął od zapasów i karate, w którym wywalczył tytuł mistrza Europy. Gdy jednak obejrzał pierwszą galę KSW z Mariuszem Pudzianowskim w roli głównej, postanowił spróbować swoich sił w MMA. Dziś Igor ma na swoim koncie jedenaście stoczonych pojedynków, z których dziewięć wygrał. Trzy razy zwyciężał nokautując, a trzy razy poddając swoich rywali.

Przed nadchodzącym pojedynkiem z Krystianem Igor mówi, że ten bój będzie dla niego poważnym wyzwaniem. Cieszy się jednak z tego, że zmierzy się z trudnym rywalem, bo właśnie takie zestawienia są dla niego najciekawsze.

Krystian Bielski również ma za sobą jedną walkę w organizacji KSW. Podczas gali KSW 73, która odbyła się w sierpniu 2022 roku, Krystian zmierzył się z Ionem Surdu. Obaj zawodnicy dali fanom do obejrzenia niesamowitą konfrontację. Zawodnicy błyskawicznie weszli w ostre wymiany i aż do drugiej rundy kibice mogli podziwiać prawdziwą wojnę w klatce. W końcu Ion Surdu padł na matę, gdzie Krystian Bielski dokończył dzieła zniszczenia.

Krystian przygodę ze sportami walki zaczął w wieku siedmiu lat. Przez pół roku trenował judo. Potem miał przerwę od maty. Na poważnie wrócił do walczenia w wieku czternastu lat. Wówczas od razu zaczął intensywne treningi kickboxingu. Dużo startował. Był dwukrotnym mistrzem Polski juniorów. Reprezentował też Polskę na mistrzostwach świata i Europy juniorów. Już wówczas miał w głowie ambitne plany i marzenia. Chciał bić się zawodowo. Gdy zdecydował się na przejście do świata MMA, dołączył do klubu Arrachion Olsztyn, gdzie po okiem Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza do dziś szlifuje swoje umiejętności. Dziś Krystian ma za sobą trzynaście pojedynków, z których dziewięć wygrał. Cztery razy posyłał rywali na deski, a raz zwyciężył przez poddanie.

Bielski uważa Igora za przekrojowego zawodnika i jest przekonany, że walka z nim będzie dla niego bardzo mocnym wyzwaniem. Krystian podkreśla jednak, że takie pojedynki lubi właśnie najbardziej.

Przed galą XTB KSW 81 obaj zawodnicy zapowiadają, że ich walka może skraść show nadchodzącego wydarzenia. Czy faktycznie tak będzie? I który z nich wyjdzie z tej rywalizacji jako zwycięzca? Przekonamy się już 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim.