KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

16-04-2023

Droga do XTB KSW 81 – Tomasz Sarara i Errol Zimmerman

W drugiej walce wieczoru gali XTB KSW 81 dojdzie do starcia dwóch światowej klasy kickboxerów. W boju tym Tomasz Sarara zmierzy się z Errolem Zimmermanem.  

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Tomasz Sarara swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2021 od gali KSW 62. Starł się wówczas z Filipem Bradariciem i chociaż początkowo wydawało się, że trudno będzie mu wygrać z bardziej doświadczonym w MMA zawodnikiem, ostatecznie to Tomasz okazał się bardziej wytrzymały, pokazał swoje ogromne serce do walki, charakter wojownika i w ostatniej rundzie rozbił rywala w parterze. W drugiej walce na zasadach MMA Sarara skonfrontował się z innym byłym kickboxerem, Arkadiuszem Wrzoskiem. W tym pojedynku nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej sekundy. Panowie przez prawie trzy rundy wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami. Obaj byli też w poważnych tarapatach, ale ostatecznie to Arkadiusz okazał się skuteczniejszy i w końcu ostatniej rundy przyparł Tomasza do siatki, gdzie porozbijał go mocnymi uderzaniami. Starcie tych dwóch najlepszych kickboxerów wagi ciężkiej w Polsce zostało wybrane najlepszym pojedynkiem gali KSW 73.

Tomasz Sarara wniósł do świata MMA ogromny bagaż doświadczeń wyniesionych z ringów kickboxerskich. Na swój status w tym sporcie pracował ponad dziesięć lat. Ma dziś na swoim koncie blisko sześćdziesiąt stoczonych pojedynków, a od roku 2013 pozostawał niepokonany. Trudno zliczyć wszystkie tytuły jakie wywalczył w karierze Sarara. Wśród najważniejszych z nich znalazły się między innymi: tytuł amatorskiego i zawodowego mistrza Polski w różnych formułach kickboxingu, tytuł mistrza świata World Kickboxing Network, pas mistrzowski organizacji FEN, DSH i Celtic Gladiator.

Przed nadchodzącym pojedynkiem Tomasz Sarara mówi otwarcie o tym, że Errol Zimmerman jest jednym z jego ulubionych zawodników ze świata kickboxingu, ale w klatce zostanie dosłownie zniszczony. Tomasz przygotowując się do swojej trzeciej walki na zasadach MMA miał okazję trenować między innymi pod okiem Michała Kity, byłego pretendenta do pasa wagi ciężkiej i jednego z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce.

Dla znanego na całym świecie i niezwykle doświadczonego holenderskiego kickboxera, Errola Zimmermana, walka na gali XTB KSW 81 będzie drugim pojedynkiem na zasadach MMA i drugą walką dla polskiej organizacji. Errol zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2008 na gali w Japonii, ale musiał wówczas uznać wyższość przeciwnika. Do KSW wszedł natomiast w roku 2022, jednak stoczył wówczas wyjątkowy pojedynek, jedyny w historii organizacji bój na zasadach kickboxerskich, który rozegrany został jednak w małych rękawicach do MMA. Holender zmierzył się w tej konfrontacji z Marcinem Różalskim. Obaj zawodnicy postawili od początku na mocne kopnięcia i wymiany pięściarskie, ale to Errol okazał się lepszy. Marcin był w walce liczony cztery razy, co zgodnie z zasadami tego boju spowodowało konieczność jego zakończenia.

Zimmerman w swojej zawodowej karierze w kickboxingu stoczył blisko 120 pojedynków, z których ponad setkę wygrał. Ma na koncie 53 nokauty, a walczył z takimi legendami świata kickboxingu jak: Semmy Schilt, Badr Hari, Jerome Le Banner czy Rico Verhoeven. Jest zwycięzcą między innymi turnieju K-1 World Grand Prix European Championship oraz Superkombat Heavyweight. Jest też byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego prestiżowej organizacji Glory.

Przed galą XTB KSW 81 Errol otwarcie mówi o tym, że jest lepszy od Tomasza Sarary i rozbije go w okrągłej klatce. Obaj zawodnicy zapowiadają prawdziwą wojnę w nadchodzącej konfrontacji. Pytanie jednak o to czy skupią się tylko na wymianach stójkowych, czy może skorzystają z całego wachlarza technik dostępnych w mieszanych sztukach walki, pozostaje otwarte. Fani poznają na nie odpowiedź już 22 kwietnia podczas gali w Tomaszowie Mazowieckim.